Pasażerowie nigdy tego nie zapomną. Pilot nagle zmienił trasę lotu, by pokazać im coś wyjątkowego

Pasażerowie samolotu lecącego z Islandii do Wielkiej Brytanii długo nie zapomną tego lotu. Pilot specjalnie zmienił trasę lotu, by ci mogli zobaczyć przez okna coś bardziej wyjątkowego niż znajdujący się daleko ląd. Widoku, który zobaczyli, nie można porównać do czegokolwiek innego.

Jak podaje BBC, samolot leciał z Islandii do Manchesteru w poniedziałek 27 lutego. Pilot w pewnej chwili postanowił zawrócić samolot, by pasażerowie na pokładzie mogli na własne oczy zobaczyć zorzę polarną - wyjątkowe zjawisko pojawiające się na niebie. W ostatnim czasie można było podziwiać ją w wielu regionach Europy.

Zobacz wideo Kiedy przysługuje nam zwrot kosztów, a kiedy odszkodowanie od przewoźnika? Ekspertka wyjaśnia

Wyjątkowy lot, którego nigdy nie zapomną. Pilot zrobił im niespodziankę

Jak podaje BBC, podczas lotu z Reykjaviku na Islandii do Manchesteru w Wielkiej Brytanii pilot linii lotniczych easyJet postanowił zrobić pasażerom niespodziankę i pokazać im zorzę polarną. Flightradar24 opublikował na Twitterze infografikę, na której widzimy, jaką trasę pokonał samolot. Pilot wykonał pętlę w pobliżu Wysp Owczych, a następnie wrócił na pierwotną trasę lotu.

Samolot easyJet właśnie wykonał obrót o 360 stopni nad Morzem Północnym. Zorza polarna jest również bardzo silna tej nocy, więc prawdopodobnie powodem było umożliwienie pasażerom po obu stronach samolotu zobaczenia fantastycznego zjawiska

- czytamy.

Pasażerowie zachwyceni zorzą polarną. Są wdzięczni pilotowi

Pasażerowie nie mogli wyjść z zachwytu, obserwując zorzę polarną. Niektórzy udostępnili w mediach społecznościowych specjalne podziękowania dla pilota.

Więcej informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Duża wdzięczność dla naszego pilota linii easyJet, który zdecydował się wykonać samolotem obrót o 360 stopni, by każdy miał szansę doświadczyć tego widoku! To było tak, jakby czas stanął w miejscu na moment. Ten magiczny moment, w którym grono nieznajomych nagle zjednoczyło się w absolutnej radości i zadumie!

- czytamy na Facebooku.

Cieszymy się, że kapitan był w stanie wykonać kontrolowany manewr, aby pasażerowie mogli być świadkami tego niesamowitego pokazu z powietrza. Nasza załoga zawsze będzie robić wszystko, co w naszej mocy dla naszych klientów i cieszymy się, że mogliśmy podzielić się z nimi tym wyjątkowym widokiem

- powiedziała rzeczniczka linii lotniczych easyJet, cytowana przez BBC.

Więcej o: