Turyści łapią się za głowę. Tyle kosztuje ich przywiezienie pamiątek z Krakowa, ceny zwalają z nóg

Kto z nas nie lubi przywozić ze sobą pamiątek z podróży? Kolorowe pocztówki, nietuzinkowe magnesy i koszulki nęcą turystów w pobliżu najpopularniejszych atrakcji. Jednak jeżeli chcemy przywieźć ze sobą jakiś drobiazg, musimy słono zapłacić. Niektóre ceny zaskakują.

Zakupienie pamiątek podczas podróży to świetny sposób na przywołanie wspomnień z miejsc, w których gościliśmy. Lubimy popijać kawę z nabytych tam kubków, na lodówkach chętnie umieszczamy barwne magnesy z nazwami miast, a na półkach stawiamy wymyślne figurki. Jednak nie tylko koszty transportu i noclegów poszły w górę. Turyści muszą przyszykować więcej pieniędzy również na zakup pamiątek. 

Zobacz wideo Zgłębiamy krakowski Kazimierz. Co kryje w sobie ta dzielnica?

Pamiątki coraz droższe

Kraków jest jednym z najchętniej odwiedzanych polskich miast. Turyści chcą na własne oczy zobaczyć smoka wawelskiego, posłuchać hejnału pod Bazyliką Mariacką, zjeść świeżego obwarzanka czy przespacerować się Sukiennicami. Podczas wizyty w tej ostatniej atrakcji nasz wzrok może przyciągnąć duża liczba kolorowych drobiazgów. Jednak kiedy podejdziemy bliżej, możemy nieźle się zaskoczyć. 

Dziennikarze o2.pl postanowili sprawdzić, ile zapłacimy za upominki z Sukiennic. To właśnie tutaj podróżni najczęściej udają się w tym celu.

Kraków zamknął pierwszą dziesiątkę zestawienia Tripadvisor. Polskie miasto wysoko w prestiżowym zestawieniu. Wyprzedziliśmy m.in. Wiedeń

Pamiątki z Sukiennic. Tyle kosztują

Na miejscu znajdziemy m.in. magnesy na lodówkę, pocztówki, biżuterię, figurki, a nawet ubrania z motywami miasta. Na jakie kwoty musimy się przygotować? Przykładowo niewielka rzeźba smoka wawelskiego to koszt rzędu 25-35 zł, z kolei za dzwon zapłacimy od 35 do 45 zł.

Jeżeli marzy wam się bardziej praktyczna pamiątka, dobrym pomysłem może okazać się zakup ekologicznej torby z nadrukiem przedstawiającym Rynek Główny. Ta wyniesie nas około 22 zł. Zdziwić mogą się również osoby, które chciałyby powiesić na lodówce magnes z podróży. Ceny tego typu drobiazgów wahają się od 12 do 18 zł. 

Zamek Królewski na Wawelu umożliwi turystom zwiedzanie zamkowych piwnic Po raz pierwszy turyści zajrzą do piwnic Wawelu

Do jednych z najdroższych propozycji należą chusty z krakowskimi motywami. Sprzedawcy życzą sobie za nie od 30 do 70 zł, natomiast za czapki około 50 zł. 

Więcej informacji na temat aktualnych wydarzeń znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Więcej o: