Ból pleców podczas podróży? Trenerka fitness zdradza tani patent na pozbycie się problemu

Słońce za oknem sprawia, że coraz częściej zastanawiamy się, kiedy zaczynają się wakacje 2023. Otóż rok szkolny kończy się 23 czerwca, czyli za 16 tygodni. Dlatego nic dziwnego w tym, że planujemy podróże. Niestety częstym problem w trakcie wyjazdów jest ból pleców. Pewna trenerka fitness i specjalistka zajmująca się łagodzeniem bólu zdradziła pewien patent.
Zobacz wideo Ewa Szabatin pokazuje jogę na zdrowy kręgosłup

Ból pleców to częsta dolegliwość podczas podróży. Zwłaszcza kiedy wyprawa trwa kilka godzin lub cierpimy na różnego typu schorzenia kręgosłupa. Bez względu na to, czy wybierzemy samolot, autobus a może samolot warto poznać pewną wskazówkę, która przyniesie ulgę.

Cieszyn to prawdziwa polska perełka. Perełka na pograniczu dwóch państw. Tutaj na świat przyszedł Piotr Żyła

Ból kręgosłupa a podróż? Zastosuj tanią metodę

Wybierając się na wakacje, możemy zauważyć, iż biura podróży oferują wiele możliwości transportu. Kiedy chcemy zaoszczędzić, warto poszukać wycieczek realizowanych przy pomocy autobusów. Jednak tego typu wypad związany jest z obyciem długiej trasy, co często wpływa na uczucie dyskomfortu. Ból pleców jest bardzo popularnym problemem dotykającym nie tylko kierowców, ale również pasażerów. 

Pewna trenerka fitness, która na co dzień zajmuje się także kwestią łagodzenia bólu pleców oraz pomaga w odzyskaniu sprawności, zdradziła pewną tanią metodę. Dzięki niej wyjazd na wakacje będzie dużo łatwiejszy i pozbawiony nieprzyjemnych dolegliwości.

Należy kupić dwie piłki do tenisa ziemnego, włożyć je do skarpetki i zawiązać, aby nie wypadły. Następnie nietypowy przyrząd umieszczamy np. w środkowej części pleców. Kobieta jednak zaznacza, że umiejscowienie piłek nie ma większego znaczenia. Wszystko zależy od tego, gdzie odczuwamy dolegliwości.

 

Aby pozbyć się bólu napięciowego wywołanego długotrwałym przebywaniem w jednej pozycji, należy się poruszać. Umieszczając piłeczki i wykonywanie minimalnych ruchów okrężnych sprawia, że mięśnie rozluźnią się i dolegliwości ustąpią.

Więcej ciekawych informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Od marca obowiązują wyższe ceny biletów wstępu do TPN. Podwyżki na tatrzańskich szlakach. Od marca turyści muszą zapłacić więcej

Piłeczki tenisowe. Pomoc na kręgosłup

Autorka nagrania zaznacza, że taka metoda pomaga nie tylko kierowcom. Sprawdzi się również podczas podróży samolotem. Tanie linie lotnicze oferują rejs za niewielką cenę, jednak fotele często są umieszczone blisko siebie. Ciasnota sprawia, że nie można swobodnie rozprostować nóg i zaczynamy odczuwać ból w plecach. 

Wówczas warto wykorzystać metodę opisaną powyżej. Piłeczki tenisowe pomogą także po wylądowaniu. Kiedy będziemy już w hotelu, wystarczy wyjąć piłki ze skarpetki. Stanąć przy ścianie i umieścić piłkę w miejscu, którym odczuwamy ból. Następnie wykonujemy delikatne ruchy, tak aby rozmasować spięte mięśnie. Jeśli boli nas odcinek lędźwiowy, należy położyć się na podłodze i rozmasować kręgosłup układając piłeczki pod plecami.

Więcej o: