Niebezpieczny trend nawiedził Disneyland. Spadając z kilku pięter, odpinają pasy

Trendy na TikToku - który jest jedną z najpopularniejszych aplikacji mobilnych - czasem wywołują uśmiech. Niestety coraz częściej zdarza się, że użytkownicy w biegu po popularność przekraczają pewne granice i dla kolejnych wyświetleń narażają się na niebezpieczeństwo. Aby przyjrzeć się bliżej temu zjawisku, należy przenieść się na zachodnie wybrzeże USA, gdzie znajduje się Disney California Adventure Park.

Więcej informacji na temat aktualnych wydarzeń znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Niekiedy tzw. trendy na TikToku opierają się na powtarzaniu układów tanecznych do konkretnej melodii. Zdarzają się jednak o wiele bardziej niebezpieczne wyzwania. Przez "Blackout Challenge" i nagrywanie podduszania się do utraty przytomności, zmarło siedmioro dzieci. Kolejny groźny trend pojawił się na zachodnim wybrzeżu USA, w Anaheim, gdzie znajduje się Disney California Adventure Park.

Emocje silne i silniejsze

Władze DCA ostrzegają przed braniem udziału w nowym trendzie, który rzekomo po raz pierwszy pojawił się na TikToku. Niebezpieczne "wyzwanie" polega tak naprawdę na złamaniu jednej z kluczowych zasad bezpieczeństwa na atrakcji, którą oferuje park. - Dzięki temu doznania mają być intensywniejsze - czytamy w serwisie "Vibez". 

OFERTY AVANTI24.PL: Po więcej modowych inspiracji zapraszamy na Avanti24.pl

Spadanie z kilku pięter

"Guardians of the Galaxy - Mission: BREAKOUT". To jedna z najpopularniejszych atrakcji w parku rozrywki Disneya w Anaheim. Twórcy inspirowali się filmem "Strażnicy Galaktyki", konstruując tzw. wieżę zrzutu. Określana jest jako atrakcja ekstremalna. Mechanizm działania jest prosty; goście znajdują się w specjalnych wagonikach, które nagle gwałtownie spadają z wysokości kilku pięter.

Doświadczenie swobodnego spadania i stanu nieważkości dla niektórych jest ekstremalnie stresujące, ale - mimo wszystko - bezpieczne. Chyba że ktoś postanowi odpiąć pasy bezpieczeństwa. 

Dodatkowa chwila

Jak podaje serwis "Vibez", użytkownicy TikToka mają promować metodę na wydłużenie czasu lotu w wieży zrzutu. W jaki sposób? Na przykład rozluźniając lub całkowicie odpinając pasy bezpieczeństwa. W ten sposób rzekomo zyskuje się kilka chwil dłużej w powietrzu. Władze obiektu wydają się zaniepokojone rozprzestrzeniającym się trendem. Według serwisu micechat.com, przed wejściem do wieży pojawiła się nawet tablica z ostrzeżeniem: "Pasy bezpieczeństwa mają być zapięte i dociśnięte do talii. Nieprzestrzeganie przepisów może skutkować wyrzuceniem z parku". 

 

OFERTY AVANTI24.PL: Najpiękniejsze buty z biżuteryjnym akcentem. Te w odcieniu błękitu są bardzo kobiece i idealne do pracy!

Źródła: "Vibez", micechat.com

Więcej o: