Tanie termy w Polsce. W tym miejscu zapłacisz osiem złotych za godzinę relaksu! Gdzie jest taniej? [CENNIK]

Wyjazd w celach odpoczynku dobie wysokiej inflacji to dla wielu osób zbędny luksus. Jednak są miejsca, w których nie zapłacimy zbyt dużo. Przykładem są polskie termy. Na mapie Polski można znaleźć wiele ciekawych punktów. Zdradzamy dokąd pojechać z rodzinką, partnerem lub w pojedynkę, aby odpocząć i nie płacić kroci.
Zobacz wideo Dlaczego nie warto zabierać dziewczynę na pierwszą randkę na basen? Tłumaczy Kamil Szymczak [Lista Plotka]

Termy to miejsce, gdzie rozgrzejemy się podczas chłodnych dni. Wyjątkowo ciepła woda, różnorodność basenów i wodnych atrakcji to nie tylko pomysł na odpoczynek. Korzystanie z term oddziałuje pozytywnie na zdrowie. Wszystko za sprawą znajdujących się tam wód.

Termy w Polsce, czyli właściwości wody termalnej

Określenie term wywodzi się jeszcze ze starożytnego Rzymu i oznacza dosłownie "łaźnię publiczną". W owych czasach było to kluczowe miejsce poświęcone życiu towarzyskiemu. Obecnie korzystając z term, głównie skupiamy się na odpoczynku. Jednak warto wspomnieć, iż wody termalne mają wyjątkowo korzystny wpływ na zdrowie.

Wody termalne charakteryzują się tym, iż pozyskiwane są z głębi ziemi, a po wydostaniu się na powierzchnię mają temperaturę nie niższą niż 20 stopni Celsjusza. Taka woda bogata jest m.in. żelazo, magnez, miedź, wapń, lit, selen, potas, mangan, czy krzem. Zatem relaks w prosty sposób można połączyć z dbałością o cerę i nie tylko. Okazuje się, że kąpiele w wodzie termalnej usprawniają pracę serca, eliminują nieprzyjemne bóle mięśni i stawów czy przyspieszają procesy metaboliczne.

Tanie termy w Polsce. Skorzystaj z oferty nawet za 8 zł!

Wyjazd na termy nie musi być związany z ogromnym wydatkiem. Wystarczy, że zamiast całodziennych karnetów zdecydujemy się na godzinkę relaksu. Poniżej prezentujemy przykładowe ceny.

  • Termy Chochołowskie. Baseny rekreacyjne i pływackie, lecznica, saunarium - od 9 - 21 zł za godz.
  • Termy Uniejów. Baseny bez saun: 15-17 zł, z saunami 21-26 zł.
  • Termy w Solcu-Zdroju. Baseny z saunami 13,50 zł za godz., weekendy 15,37 zł za godz.
  • Gorący Potok w Szaflarach. 10-12 zł za godzinę.
  • Termy Maltańskie w Poznaniu. 10-11 zł za godzinę.
  • Termy Zakopiańskie. 10-11 zł za godzinę.
  • Termy Warmińskie w Lidzbarku Warmińskim. 8-11 zł za godz., weekendy 11-14 zł za godz.

Więcej ciekawych informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

 
 

Termy Cieplickie, dlaczego warto się tam wybrać?

Mówiąc o termach, bardzo często na myśl przychodzą Termy Bania, Bukovina, czy Chochołowskie, które znajdziemy na terenie Tatr. Jednak w Polsce jest więcej ciekawych obiektów. Dlatego planując wyjazd w okolice Jeleniej Góry, czyli w tereny Dolnego Śląska, warto odwiedzić Termy Cieplickie

Park wodny zapewnia wiele atrakcji takie jak zjeżdżalnie rurowe i trzytorowa zjeżdżalnia rodzinna, leżanki wodne, jacuzzi, bicze i płaszcze wodne, dziką rzekę i huśtawkę wodną. Temperatura w basenach wynosi od 27 do 36 st. C. W kompleksie znajdziemy także norweskie baseny termalne, które pozwolą na relaks na zewnątrz. Woda jest bardzo ciepła, a otoczenie zimne. Możemy skorzystać także ze SPA, czy kawiarenki.

Ceny nie są zbyt wygórowane. Wiele zależy od tego, co konkretnie nas interesuje oraz to, czy podróżujemy w grupie, czy też indywidualnie. Za godzinę zapłacimy od 8 do 11 zł za godzinę w zależności od tego, czy wybierzemy bilet normalny, czy ulgowy.

 
Więcej o: