Kolosalne zmiany w Zakopanem uderzą w turystów. Nie da się przejść obok nich obojętnie

Zakopane jest oblegane przez turystów przez cały rok. Nic dziwnego, ponieważ zarówno latem, jak i zimą nie sposób się tu nudzić. Żadna pora nie jest więc dobra na remont, a jednak nie można odkładać go w nieskończoność. Już 1 marca, w związku z pracami drogowymi, zostaną zamknięte kluczowe ulice.

Remont dotyczy Kuźnic, czyli najpopularniejszej części Zakopanego. To świetna baza wypadowa, ponieważ można dojść stamtąd do najczęściej uczęszczanych szlaków w Tatrach - m.in. Giewont czy do początkowej stacji kolejki na Kasprowy Wierch.

Zobacz wideo Zakopane upada. Szokujące ceny, stragan na straganie

Kolosalne zmiany w Zakopanem. Urząd zapowiada utrudnienia w ruchu

Miasto Zakopanem poinformowało na Facebooku o planowanych utrudnieniach.  Tym razem remont obejmie ul. Przewodników Tatrzańskich. Budowana będzie kanalizacja deszczowa drogi, nowa podbudowa i nawierzchnia jezdni.

Więcej informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Na odcinku od ronda Jana Pawła II do skrzyżowania z ul. Mieczysława Karłowicza nadal będzie obowiązywał zakaz ruchu, który nie dotyczy dojazdu do posesji wymienionych na tablicy informacyjnej usytuowanej pod znakiem na początku ulicy od Ronda Jana Pawła II. Ponadto w rejonie poniżej skrzyżowania z ulicą Karłowicza zostanie zlokalizowany przystanek dla komunikacji regularnej oraz przystanek dla taxi

- podaje na Facebooku Urząd Miasta.

Zakopane zamknięte dla samochodów. Na szczęście to tylko część dróg

Od godziny 8:30 do 15:30 od poniedziałku do soboty droga do Kuźnic będzie zamknięta dla samochodów osobowych oraz dla busów, które dotychczas dojeżdżały prawie pod stację kolei linowej. Zmiany w organizacji ruchu zostaną wprowadzone w życie już w środę 1 marca. Oznacza to, że trudniej będzie dostać się m.in. na Kasprowy Wierch. Utrudnienia mają potrwać aż do końca maja 2023 roku. Urząd Miasta daje jednak turystom i mieszkańcom nadzieję na to, że prace zostaną szybciej zakończone sukcesem.

Wykonawca prac dołoży wszelkich starań, aby ten termin był krótszy. Musimy jednak pamiętać, że nadal jest astronomiczna zima i mogą powrócić temperatury i warunki atmosferyczne uniemożliwiające pracę

- czytamy w opublikowanym przez miasto komunikacie.

Więcej o: