Najpiękniejsze plaże na świecie wybrane. Jest nowy ranking Tripadvisora

Poznaliśmy najbardziej zachwycające plaże, które przyciągają urlopowiczów z wielu zakątków globu. Tripadvisor właśnie opublikował najnowszy ranking. Które z nich warto odwiedzić w 2023 roku?

Tripadvisor to jedna z największych platform internetowych dla podróżników na świecie, która wyznacza trendy turystyczne w wielu dziedzinach tej branży – od atrakcji, po hotele i plaże. Właśnie opublikowano najnowszy ranking, który powstał na podstawie recenzji urlopowiczów.

Najpiękniejsza plaża jest w Brazylii 

Podczas tworzenia rankingu Tripadvisor Travellers' Choice wzięto pod uwagę zarówno to, jakie noty wystawiano plażom, a także liczbę osób, które przyznały oceny. Po zebraniu danych okazało się, że plaża, która zyskała największe uznanie to Baia do Sancho w Brazylii, która leży na archipelagu Fernando de Noronha, położonym około 354 km od wybrzeży kontynentalnej części Brazylii. W to urokliwe miejsce można dotrzeć łodzią lub schodząc po kamiennych stopniach ze stromych klifów na złoty piasek.

"Piękna, odległa plaża. Majestatyczne urwiska zapierają dech w piersiach" - zachwalają internauci na portalu Tripadvisor.

"Dotarcie tam wymaga trochę wysiłku, ale to, co czeka wytrwałych podróżników, jest warte zachodu" - dodaje CNN. - "To najlepszy odcinek linii brzegowej na świecie w 2023 roku". 

Zobacz wideo Luksus made in Poland. Te jachty robią furorę na świecie

Karaiby docenione 

W pierwszej dziesiątce znalazły się aż trzy miejsca na Karaibach: Eagle Beach na Arubie, (2. miejsce), Grace Bay Beach w archipelagu Turks i Caicos (5. miejsce) i plaża Varadero na Kubie. W ubiegłym roku to właśnie Grace Bay i Varadero były liderkami rankingu, a Eagle Beach zdobyła piąte miejsce.

Plaża Królików na LampedusiePlaża Królików na Lampedusie jackbolla / Shutterstock

Grace BayGrace Bay fot. Chiara Poggi / Shutterstock

Reprezentacja z Europy 

W pierwszej dziesiątce znalazły się trzy plaże w Europie. Na czwartym miejscu uplasowała się plaża Reynisfjara na Islandii – tzw. czarna plaża. "Plaża mogłaby z dużą szansą na zwycięstwo stanąć w szranki o tytuł najbardziej malowniczej plaży świata. Czarny piasek, wulkaniczne klify, bazaltowe kolumny i formacje skalne wystające wysoko z wody - wszystko to razem składa się na wyjątkowość tego miejsca" - czytamy na blogu Podróże po Europie.

"Czarna plaża, jasne wspomnienia. Czuliśmy się, jakbyśmy znaleźli się we śnie. To miejsce sprawia, że zapominasz o czasie" - piszą czytelnicy Tripadvisora.

Kolejną plażą, która została doceniona na Starym Kontynencie, jest Falésia usytuowana w Olhos de Agua w Portugalii. Uplasowała się na szóstym miejscu. To jedna z najlepszych i najładniejszych portugalskich plaż. Długa, piaszczysta otoczona niezwykłymi pomarańczowymi klifami.

"Wspaniałe klify z czerwonego piasku prowadzą do zielono-niebieskiego oceanu i białej piaszczystej plaży, która wydaje się ciągnąć w nieskończoność" - komentują zachwyceni internauci.

Falésia Beach, Olhos de Agua, PortugaliaFalésia Beach, Olhos de Agua, Portugalia pixabay.com

Na ósmym miejscu znalazła się Spiaggia dei Conigli, czyli Plaża Królików na wyspie Lampedusa, która słynie z cudownie białego piasku i krystalicznie czystej wody. W ubiegłym roku była o dwa oczka niżej w rankingu.

 

Poza tym w pierwszej dziesiątce znalazły się: Cable Beach w Australii (3. miejsce), Radhanagar na Wyspie Havelock w Indiach (7. pozycja) i Ka'anapali na Hawajach (10. miejsce).

10 najlepszych plaż na świecie w 2023 roku według Tripadvisora

1. Baía do Sancho – Fernando de Noronha, Brazylia

2. Eagle Beach – Aruba, Karaiby

3. Cable Beach – Broome, Australia

4. Reynisfjara – Vik, Islandia

5. Grace Bay Beach – Turks i Caicos, Karaiby

6. Falésia - Olhos de Agua, Portugalia

7. Radhanagar – Havelock Island, Indie

8. Spiaggia dei Conigli - Sycylia, Włochy

9. Varadero - Kuba, Karaiby

10. Ka'anapali - Maui, Hawaje

Źródła: Tripadvisor, CNN, Podróże po Europie

Więcej o: