Na Dolnym Śląsku jest aż 10 uzdrowisk. Zdecydowanie jest w czym wybierać. Multum atrakcji dla każdego

Dolny Śląsk to prawdziwa perełka pod względem uzdrowisk. Tylko w tym regionie znajduje się 10 z 45 miejscowości uznanych w naszym kraju za uzdrowiska. Położenie, klimat i liczne atrakcje sprawiają, że są chętnie odwiedzane przez cały rok i nie tylko przez seniorów. Które z uzdrowisk wybrać, planując podreperowanie zdrowia na Dolnym Śląsku?

Dolny Śląsk to fantastyczny kierunek na wypoczynek, podreperowanie zdrowia oraz wspólne rodzinne wakacje. Nie sposób się tu nudzić. Znajdują się tu liczne, różnorodne atrakcje, więc każdy znajdzie coś dla siebie. Gdzie warto się wybrać? Podpowiadamy.

Zobacz wideo Honorata Skarbek regularnie się bada. W jej rodzinie jest ryzyko nowotworu

Uzdrowiska w Dolnym Śląsku. Wszyscy kochamy  Duszniki-Zdrój

Uzdrowisko Duszniki-Zdrój na Dolnym Śląsku to rewelacyjny kierunek na wyjazd o każdej porze roku. Ci, którzy kochają aktywny wypoczynek, z pewnością będą się tu świetnie bawić - zarówno latem, jak i zimą. W tym właśnie regionie znajduje się jeden z największych ośrodków narciarskich w kraju - Zieleniec Ski Arena, gdzie znajdują się aż 23 kilometry tras o różnym stopniu zaawansowania. Warto więc wykorzystać ostatni miesiąc zimy i oddać się białemu szaleństwu.

Więcej informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Nawiedzone miejsca w Tatrach (zdjęcie ilustracyjne) Nawiedzone miejsca w Tatrach. Wampir i Yeti to początek

Uzdrowisko Polanica-Zdrój. Rewelacyjny kierunek dla seniorów

Uzdrowisko Polanica-Zdrój to fantastyczne miejsce dla seniorów, którym zależy na podreperowaniu zdrowia. Kardiologia, gastrologia oraz narządy ruchu to podstawowe profile tego uzdrowiska. Co więcej, Polanica-Zdrój  znajduje się w okolicy Gór Stołowych i Sowich, więc wybierając się tam, można nacieszyć oko pięknymi krajobrazami oraz napić się mineralnej wody z leczniczego źródła.

Lądek-Zdrój, czyli uzdrowisko pełne wrażeń. Będziecie zachwyceni

Uzdrowisko Lądek-Zdrój to wyjątkowe miejsce na mapie Dolnego Śląska. Spodoba się przede wszystkim osobom aktywnym, gdyż górski klimat i krajobraz zdecydowanie zachęca do ruchu. Miejsce to docenią amatorzy zarówno pieszych, jak i rowerowych wycieczek.

Marbella w Hiszpanii Europejski raj dla bogaczy. Polskie gwiazdy kupują tam domy

Podreperować zdrowie mogą tu ci, którzy mają problemu natury neurologicznej, ginekologicznej, związanej z narządami ruchu, przemianą materii oraz dermatologii.

Więcej o: