Perła Podlasia smakuje ziemniakiem. Co roku przyjeżdżają tu tłumy turystów, by najeść się i odpocząć od zgiełku

W Supraślu jest spokojnie, można odpocząć na łonie natury i udać się na kajaki nad pobliską rzekę. To również tu co roku odbywają się Mistrzostwa Światowe w Pieczeniu Babki Ziemniaczanej i Kiszki Ziemniaczanej. Ta niewielka miejscowość na Podlasiu cieszy się ogromną popularnością nie bez powodu.

Podlasie to niezwykle zielony i magiczny region Polski. Można odpocząć tam od zgiełku betonowej dżungli. Tereny te są w dużej mierze pokryte lasami, łąkami oraz rzekami i jeziorami. To właśnie tam znajduje się jedno z najpopularniejszych jezior - Wigry. W tym zielonym województwie znajduje się także Supraśl, miasteczko, które ma doskonałą ofertę gastronomiczną i piękne widoki. Kręcono tam znany w całej Polsce serial.

Kraina ziemniaczanego placka

Będąc na Podlasiu grzechem byłoby niespróbowanie lokalnych frykasów. Okolice te słyną z wyśmienitych wyrobów ziemniaczanych. W każdej restauracji w Supraślu dostaniemy pieczony placek ziemniaczany oraz ziemniaczaną kiszkę. Zresztą, oba te dania są głównym motywem corocznego konkursu w pieczeniu regionalnych smakołyków. To właśnie oferta gastronomiczna zachęca turystów do przyjazdu w ten region Polski. Można tu zjeść smacznie i przy okazji tanio, bo ceny na Podlasiu znacznie odstają od tych w typowych polskich kurortach

Miasto zaczęto rewitalizować od początku lat 2000. dzięki licznym dotacjom. W ostatnich latach w Supraślu niezwykle rozwinęła się szeroko pojęta turystyka, postawiono na wsparcie kultury i sztuki, a dofinansowania wspomagają także lokalnych przedsiębiorców i administrację miasta. To, co można zobaczyć tam dziś, w żaden sposób nie przypomina tych samych okolic sprzed 20 lat. To ogromny postęp i nadzieja na dalszy rozwój turystyki Podlasia.

Zobacz wideo Cud Podlasia wygląda jak wyspa na Pacyfiku

Sielski klimat doceniono nawet w serialu

Na terenie Supraśla kręcono także znany Polakom serial "Rodzinka.pl". W jednym z odcinków główni bohaterowie wybrali się na wypoczynek właśnie w te rejony. W telewizji pokazano malownicze tereny Podlasia oraz wypoczynek na kajakach serialowego małżeństwa, Ludwika i Natalii. Bohaterowie zjedli nawet lokalne, ziemniaczane przysmaki. Okazało się to dobrą promocją podlaskiego miasta.

Wielu turystów ceni sobie przede wszystkim spokój, który można w Supraślu odnaleźć. To doskonała destynacja dla tych, którzy przemęczeni są miejskim pędem i hałasem. Dodatkowym plusem są niewygórowane ceny. W porównaniu do polskiego morza czy gór gdzie za wypoczynek nie raz musimy zapłacić krocie, urlop na Podlasiu będzie znacznie korzystniejszy dla portfela. Warto rozważyć takie niszowe opcje na najbliższe wakacje. To dobra okazja, by poznać inne regiony Polski.

Więcej ciekawych treści znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Więcej o: