Kupiła u przydrożnego sprzedawcy psa. Po dwóch latach zaczął chodzić na tylnych łapach. To zagrożony gatunek

Gdy zobaczyła przy drodze uroczego malucha, była przekonana, że to pies rasy mastif tybetański. Zawsze marzyła o takim towarzyszu codzienności. Sprzedawca upewniał ją, że to dobry wybór. Jakie było jej zdziwienie, gdy po dwóch latach "pies" zaczął chodzić na dwóch łapach, a jego waga przekroczyła ponad 110 kg.

Chińskie media donoszą o kupnie "psa w worku". Su Yun, która marzyła o czworonożnym przyjacielu, po dwóch latach musiała się z nim pożegnać. Dlaczego? Okazało się, że na co dzień obcowała z zagrożonym wyginięciem niedźwiedziem himalajskim.

Zobacz wideo [MATERIAŁ PROMOCYJNY] Owsianka, którą zrobisz ekspresowo. Genialny mus z owoców podkręci jej smak

Chinanews.com informuje, że zwierzę jadło "pudełko owoców i dwa wiadra makaronu" każdego dnia. Gdy dwuletni "pies" osiągnął wagę ponad 110 kg i zaczął chodzić na tylnych łapach, Su Yun zdała sobie sprawę, że coś jest nie tak.

"Im bardziej rósł, tym bardziej przypominał niedźwiedzia" - powiedziała kobieta chińskim mediom. "A ja trochę boję się niedźwiedzi" - zauważyła.

Kobieta powiadomiła Leśne Biuro Bezpieczeństwa Publicznego. Gdy przedstawiciele biura przybyli na miejsce, uśpili zwierzę, a następnie przewieźli je w "bezpieczne miejsce". Obecnie niedźwiedź ma prawie metr wzrostu i waży około 200 kilogramów.

Yun nie kryje żalu z powodu rozstania ze zwierzęciem. "Bardzo się zżyliśmy" – powiedziała ze smutkiem.

Nie jest to pierwszy przypadek, gdy człowiek pomylił niedźwiedzia z psem i go wychowywał. Chińskie media donoszą o podobnym zdarzeniu w prowincji Yunnan. Mężczyzna znalazł błąkającego się samotnie malucha, sądząc, że to psie szczenię, wziął go domu i nakarmił. Lokalne media nie podają, jak skończyła się jego historia.

Niedźwiedź księżycowy - zagrożony wyginięciem 

Niedźwiedź himalajski żyje od zachodniej (Afganistan) do wschodniej (wschodnia Chińska Republika Ludowa) oraz w południowo-wschodniej Azji. Jest mniejszy od swojego brunatnego i polarnego brata. Jest zwierzęciem wszystkożernym. Zjada owoce, bambusy, bezkręgowce, miód i mięso.

Na niedźwiedzia żyjącego w Azji mówi się także księżycowy. Takie skojarzenie nasuwa jego umaszczenie. Ma czarne długie futro z wyraźną białą plamą na piersi, która przypomina sierp księżyca. Jak czytamy na Wikipedii, dorasta do 120–180 cm długości, samiec waży średnio 110–150 kg.

Źródła: RMF FM / Chinanews.com / Daily Star / Wikipedia 

Więcej o: