Głodny pasażer nie wierzył własnym oczom. Tak wyglądał wegański posiłek, który dostał w samolocie!

Pasażer linii Japan Airlines podczas lotu z Soekarno-Hatta na lotnisko Narita w Tokio pochwalił się w mediach społecznościowych posiłkiem, jaki zaserwowano mu na pokładzie. Mężczyzna chciał tylko coś przekąsić na śniadanie, ale ze względu na wegańską dietę okazało się to dość skomplikowane. Nie spodziewał się, że zamówiony posiłek będzie składał się tylko z owocu.

Linie lotnicze zwykle mają w ofercie pokładowego menu różne dania i napoje. Można tam znaleźć też posiłki specjalne, wegetariańskie, wegańskie, bezglutenowe czy koszerne. Pasażer samolotu Kris Chari - weganin, podzielił się w mediach społecznościowych tym, co dostał na śniadanie w samolocie lecącym do Tokio. Zaserwowano mu tylko... banana i szklankę soku.

Zobacz wideo Policjanci CBŚP doskonalili technikę jazdy w zimowych warunkach drogowych

Myślał, że to przystawka - okazało się, że nic więcej do jedzenia nie dostanie

Potrawy serwowane w samolotach bywają drogie i często nie należą do najsmaczniejszych. "Posiłek", który podano pasażerowi linii Japan Airlines z pewnością nie pozwolił mu się najeść do syta. Mężczyzna, który zamówił wegańskie śniadanie, był zaskoczony, kiedy przyniesiono mu tylko banana. Zamawiając posiłek był przekonany, że owoc będzie tylko dodatkiem do dania. Okazało się jednak, że wegańskie menu pokładowe jest dość ograniczone. Jak przyznał, banan byłby dobry jako przekąska - nie powinno się jednak traktować go jako danie.  

Weganie nie mają łatwo. Nie wszystkie linie lotnicze są przygotowane na menu tego rodzaju 

Pasażer Japan Airlines był zdegustowany tak skromnym posiłkiem, jaki zaserwowano mu na pokładzie. Spodziewał się dostać coś więcej niż owoc. Kris Chari opisał też spaghetti, jakie jadł w porze lunchu podczas lotu do Tokio. Jak przyznaje, było ono za słabo doprawione. Warto dodać, że osoby, które nie jedzą mięsa i nabiału, mogą mieć tego rodzaju trudności podczas podróży samolotem, ponieważ nie wszystkie linie mają w swojej ofercie pełne dania wegańskie.  

Więcej podobnych artykułów znajdziecie na Gazeta.pl

Więcej o: