Zorza polarna w Polsce! Przepiękne zdjęcia nie tylko znad morza. Wyjątkowe zjawisko na północy kraju

Przepiękna zorza polarna pojawiła się na północy kraju z poniedziałku na wtorek. To niezwykle rzadkie zjawisko mogli podziwiać nie tylko mieszkańcy nadmorskich regionów. W mediach społecznościowych internauci dzielą się przepięknymi zdjęciami wykonanymi także na Podlasiu!
Zobacz wideo Czarna dziura pożarła gwiazdę wielkości Słońca. NASA zarejestrowała niezwykle rzadkie zjawisko

Piękna zorza polarna zachwyciła mieszkańców Polski. Niezwykłe widoki stały się popularnym tematem w mediach społecznościowych. Skąd wzięło się to zjawisko? Wyjaśniamy.

Narty w Alpach? Włosi narzekają na polskich turystów. 'Wdzierają się na stoki po spożyciu alkoholu' Narty w Alpach? Włosi narzekają na polskich turystów. Alkohol i brawura

Zorza polarna nad Polską. Jak to możliwe?

Zorza polarna to nic innego jak świetlne zjawisko obserwowane na niebie. Ściślej mówiąc, barwne pasy rozpościerają się górnej atmosferze w pobliżu biegunów magnetycznych planety. Choć niesamowite widoki najczęściej możemy podziwiać głównie za kołami podbiegunowymi, to jednak zdarzają się sytuacje, kiedy występują na tyle sprzyjające warunki, by zobaczyć zorzę nawet w okolicach 50. równoleżnika.

Centrum Badań Kosmicznych PAN wydało komunikat, z którego treści wynika, że za zorzą polarną, którą obserwowaliśmy nad Polską odpowiada rozbłysk na Słońcu sklasyfikowany jako M3.7, czyli o średniej mocy. Odnotowano go 25 lutego, efektem czego doszło do burzy geomagnetycznej o sile G2, czyli umiarkowanej. Jednak naukowcy zaznaczali, że nocą wspomniana burza geomagnetyczna może nasilić się, przez co istnieje ogromna szansa na zobaczenie zorzy polarnej w nocy z 27 na 28 lutego 2023 roku.

Więcej ciekawych informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Polskie miasto w czołówce najbezpieczniejszych miejsc. Idealne na wyjazd w pojedynkę Polskie miasto w czołówce najbezpieczniejszych miejsc. Dokąd wyjechać?

Zorza polarna w Polsce 2023. Przepiękne zdjęcia

W mediach społecznościowych ogromne poruszenie. Mieszkańcy północnej części kraju udostępniali wiele zdjęć. Fotografie podbijają Twittera, Facebooka, czy Instagram. Zjawisko zorzy polarnej było widoczne między innymi w Wejherowie, Jastarni, czy na Podlasiu

Pod postami pojawiają się setki komentarzy zachwyconych internautów. A ci, którym nie było dane zobaczyć zorzy polarnej, zazdroszczą wyjątkowych przeżyć i mają nadzieję, że następnym razem osobiście ujrzą barwne pasy na niebie.

 
Więcej o: