Prawdziwy cud natury i jedyna taka atrakcja w Polsce. Na Dolnym Śląsku można znaleźć podziemny wodospad

Chyba wszyscy zgodzimy się, że matka natura potrafi zachwycić. Różowe i czarne plaże, nietypowe skały czy majestatyczne drzewa przyciągają turystów z różnych części świata. Ciekawe atrakcje przyrodnicze czekają na nas także w Polsce. Jedno z takich wyjątkowych miejsc znajduje się na Dolnym Śląsku... pod ziemią.

Wodospady to bez wątpienia ogromna atrakcja. Spadająca z hukiem spieniona woda, kotłująca się i szumiąca nam w uszach roztacza wokół siebie pewnego rodzaju tajemniczą aurę i działa na turystów niczym magnes. Zwykle znajdziemy je na terenach górzystych - za najpiękniejsze w Polsce często uznaje się te tatrzańskie. Jednak jeden wodospad jest szczególnie wyjątkowy. Aby go zobaczyć, musimy udać się pod ziemię. 

Zobacz wideo Akcja ratownicza w Jaskini Wielkiej Śnieżnej

Niezwykła atrakcja na Dolnym Śląsku

Jeżeli marzy wam się odkrywanie nietypowych zakamarków Polski, zdecydowanie warto wybrać się na Dolny Śląsk, w Góry Złote. To właśnie tutaj, w dawnej kopalni złota i arsenu w Złotym Stoku, znajduje się nietypowa atrakcja. 23 metry pod ziemią, w niewielkiej komorze o nazwie "Czarna Sztolnia" odwiedzający mogą podziwiać prawdziwy cud natury - jedyny w kraju podziemny wodospad. Trzeba przyznać, że robi on imponujące wrażenie. Spadająca z wysokości 8 metrów woda z hukiem rozpryskuje się na wszystkie strony, mocząc również turystów. Całość podkreśla kolorowe i efektowne oświetlenie.

Jednak to nie wszystko! Pod wodospadem znajduje się tajemniczy chodnik, którego historia sięga 1945 roku. Mówi się, że to Niemcy mieli ukryć tu skarby III Rzeszy, których prace poszukiwawcze trwają do dziś. 

Kopalnia Złota w Złotym Stoku

Dawna kopalnia skrywa w sobie o wiele więcej. W ofercie znajdziecie nie tylko zwiedzanie Kopalni Złota, ale i Średniowiecznej Osady Górniczej czy Sztolni Ochrowej. Do dodatkowych atrakcji należy m.in. płukanie złota, wybijanie złotych monet lub podziemny spływ łodzią, który ma miejsce w zalanej wodą części Sztolni Gertruda. Wszystkie wyprawy odbywają się pod opieką przewodnika.

Jeżeli chcecie przekonać się o wyjątkowości tego miejsca na własnej skórze, zadbajcie o ciepłe ubrania. W kopalni oraz Sztolni Ochrowej stała temperatura przez cały rok wynosi 7 stopni Celsjusza. 

Więcej informacji na temat aktualnych wydarzeń znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Więcej o: