Blisko miesiąc dryfował na morzu. Przeżył, bo jadł... ketchup. Producent sosu znalazł ocalonego rybaka

47-letni rybak przez 24 dni dryfował na morzu. Cudem ocalony mężczyzna przeżył, bo na jego zepsutej żaglówce znajdowały się zapasy... ketchupu. Teraz producent pomidorowego sosu marki Heinz szuka rozbitka, bo chce mu wręczyć prezent.

Elvis Francois może mówić o prawdziwym szczęściu w nieszczęściu. Mężczyzna zamieszkujący leżącą na Morzu Karaibskim wyspę Dominika, na co dzień trudni się rybołówstwem. Niestety, pod koniec grudnia ubiegłego roku jego żaglówka uległa awarii. Francois postanowił samodzielnie poradzić sobie z usterką. Gdy naprawiał łódź, silne prądy morskie wciągnęły łódź mężczyzny na otwartą wodę. Gdy ten zorientował się, co się dzieje, próbował jeszcze uratować sytuację za pomocą narzędzi nawigacyjnych. Niestety, jego próby spełzły na niczym. 47-latek został więc sam w dryfującej łodzi. Przeżył m.in. dzięki zapasom ketchupu marki Heinz, który miał na pokładzie. 

Zobacz wideo Luksus made in Poland. Te jachty robią furorę na świecie

Szukasz podobnych treści? Sprawdź Gazeta.pl

Dryfował na morzu prawie miesiąc. Miał jednak szczęście

Gdy żaglówka mężczyzny znalazła się na otwartym morzu, ten postanowił zrobić wszystko, by się uratować. Na kadłubie namalował wielki napis "Help" i liczył na jak najszybszy ratunek. Niestety, pomoc nie nadchodziła. Wycieńczony i głodny 47-latek zaczął przeszukiwać swoją łódź w poszukiwaniu zapasów. Znalazł ketchup, a także kostki bulionowe i sproszkowany czosnek. Te składniki stanowiły podstawę jego diety przez 24 dni. 

Jak informują władze Kolumbii, rybak został uratowany po tym, jak przelatujący nad żaglówką pilot jednego z prywatnych samolotów zauważył napis "Help" i poinformował o tym służby. 

Producent ketchupu szuka ocalałego. Chce mu wręczyć prezent

I choć historia uratowanego 47-latka mogłaby się zakończyć w tym punkcie, stało się zupełnie inaczej. Informacje o tym, że podczas swojej "przygody" mężczyzna żywił się niemal wyłącznie pomidorowym sosem i dzięki temu utrzymał się przy życiu, trafiły do producenta tego produktu, który... postanowił wręczyć Francoisowi prezent. 

Nie było to jednak łatwe zadanie, ponieważ rybak dosłownie zapadł się pod ziemię. Pomimo usilnych prób, Heinz miał ogromny problem, by skontaktować się z Francoisem. W końcu w poszukiwania postanowiono włączyć internautów, w mediach społecznościowych powstał nawet specjalny hashtag o nazwie #FindTheKetchupBoatGuy, który miał pomóc w naprowadzeniu na trop 47-latka. Wysiłki producenta się opłaciły. W końcu odnaleziono Francoisa. Heinz poinformował o tym w poniedziałek, 27 lutego 2023 r. 

Otrzymaliśmy tysiące polubień, udostępnień i życzliwych wiadomości podczas poszukiwań Elvisa Francois. To był niesamowity wysiłek grupowy na sześciu kontynentach, a także setki rozmaitych tropów, które poskutkowały odnalezieniem Elvisa.

Mężczyzna otrzyma w prezencie nowoczesną łódź, aby, jak twierdzi w rozmowie z CNN Heinz, "uniknąć podobnych wypadków w przyszłości". 

 
Więcej o: