Te gigantyczne ślady sfotografowano w Bieszczadach. To nie Wielka Stopa, choć i tak ma wielką "stopę"!

W ostatnich dniach widać, jak przyroda pomału budzi się do życia. Nadleśnictwo Baligród opublikowało zdjęcie śladów, jakie pojawiły się na ośnieżonej drodze w Bieszczadach. Tropy pozostawił niedźwiedź - może to być zwiastun nadchodzącej wiosny.

Sfotografowane ślady niedźwiedzia w Bieszczadach opublikowano na stronie FB Nadleśnictwa Baligród. Na zdjęciu wyraźnie widać odciśnięte łapy zwierzęcia. Wybudzanie się niedźwiedzi z letargu może świadczyć o tym, że niedługo zapanuje wiosenna aura.

Zobacz wideo Kierowca BMW pędził 204 km/h drogą ekspresową

Tropy wskazują na nadchodzącą wiosnę

Zdjęcie, jakie opublikowało Nadleśnictwo Baligród zostało podpisane jednym słowem - "poszedł...". Niedźwiedź, który obudził się ze snu zimowego najprawdopodobniej opuścił gawrę w poszukiwaniu pokarmu. Takie zachowanie zwierzęcia może oznaczać, że już wkrótce nadejdzie cieplejsza, wiosenna pogoda. Warto dodać, że niedźwiedzie są gatunkiem ściśle chronionym. Zapadają w sen zimowy w połowie listopada, a budzą się zwykle w połowie marca.      

Film o naćpanym niedźwiedziu trafia do kin. Amerykański niedźwiedź wciągnął 30 kg kokainy? Film koloryzuje prawdziwą historię

Zdjęcie ogromnych tropów niedźwiedzia opublikowano na Facebooku

Pod fotografią śladów niedźwiedzia pojawiło się sporo komentarzy. Internauci zachwycają się zwierzęciem i w żartobliwy sposób komentują opublikowane zdjęcie:

Stary niedźwiedź mocno śpi, ale już chyba nie, bo gdzieś wybiera się. Duże łapy ma i radę da.
Nowe kapcie leśniczego.
Big foot.

Co zrobić, kiedy niedźwiedź stanie na naszej drodze?

W przypadku spotkania z niedźwiedziem najważniejszą sprawą jest zachowanie całkowitego spokoju. Przede wszystkim nie powinno się krzyczeć i wykonywać gwałtownych ruchów. Jeśli zobaczymy takie zwierzę podczas wędrówki, najlepiej jest odwrócić się i odejść wolnym krokiem. W żadnym wypadku nie powinno się uciekać, ponieważ niedźwiedź może zacząć nas gonić.

Bahamy. Pies kontra rekin? Niesamowita walka w obronie turystów znajdujących się na łodzi Bahamy. Pies kontra rekin? Niesamowita walka w obronie turystów znajdujących się na łodzi

Więcej podobnych artykułów znajdziecie na Gazeta.pl

Więcej o: