Ciało martwego delfina wyrzucone na plażę. Te zwierzęta w Morzu Bałtyckim to istny ewenement

W sobotę morze wyrzuciło ciało martwego delfina na plaży w Kesterciem - łotewskiej miejscowości zlokalizowanej nad Bałtykiem. Zwierzęta te nie są tam częstymi gośćmi. Można raczej powiedzieć, że są wręcz niespotykane w tym rejonie.

Nie wiadomo, jak doszło do śmierci delfina, ani jak zwierzę znalazło się na jednej z łotewskich plaż. Naukowcy zamierzają przeprowadzić sekcję zwłok zwierzęcia w poniedziałek, by móc dowiedzieć się więcej.

Zobacz wideo Są słodkie i przyjazne, a do tego mają wielki mózg! Poznajemy sekrety delfinów [Pracownia Bronka]

Bałtyk wyrzucił ciało martwego delfina. Zajmą się nim łotewscy naukowcy

O odnalezieniu martwego delfina na plaży w Kesterciem poinformował łotewski serwis internetowy lsm.lv. Jak czytamy, obecność delfina na plaży potwierdził agencji LETA Ilze Reinika, specjalista ds. komunikacji z Zarządu Ochrony Przyrody. Obecnie nie ma zbyt wielu informacji na temat zwierzęcia. Nie wiadomo, dlaczego delfin zginął i w jaki sposób znalazł się na plaży w Łotwie. W poniedziałek 27 lutego ma zostać przeprowadzona sekcja zwłok i potrzebne badania, które najprawdopodobniej rozwieją wszelkie wątpliwości.

Więcej informacji z kraju i ze świata znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

W sieci pojawiły się zdjęcia delfina oraz nagranie, na którym możemy zauważyć, jak zwierzę jest wyławiane z płytkiej wody i wyciągane na plażę w Kesterciem.

Martwego delfina wyrzuconego dziś na plażę w Kesterciems widać na zdjęciach wykonanych przez Aigarsa Mezdrejsa

- podaje LTV na Twitterze.

Delfin w Łotwie. To niecodzienny widok

Jak podaje portal lsm.lv, pojawienie się delfina to niecodzienny widok w Łotwie. Zwierzęta te nie są widywane w tej części Bałtyku. W Morzu Bałtyckim oczywiście żyją delfiny - nawet 16 gatunków - ale można je spotkać raczej sporadycznie i rzadko docierają aż do Łotwy. Częściej można zauważyć je na wybrzeżu Polski.

Więcej o: