Nie masz pieniędzy na wakacje? Nie martw się. Ten kraj zapłaci ci za to, że przyjedziesz

Choć zima jeszcze się nie skończyła, wielu z nas planuje już wakacje. Szalejąca inflacja i wszechobecne podwyżki nie napawają jednak optymizmem. Nie wszystkich może być stać na wymarzone wakacje. Jeden z krajów azjatyckich wpadł na pomysł, jak przyciągnąć turystów.

Choć dla wielu może wydawać się to absurdalne, Tajwan zamierza płacić turystom, którzy przybędą do kraju, by spędzić tam urlop. Jakie są warunki otrzymania pieniędzy? Odpowiadamy.

Zobacz wideo Chiny zdecydują się zaatakować Tajwan? Dr Przychodniak: Nie sądzę

Nie masz pieniędzy na wakacje? Tajwan zapłaci ci za przyjazd

Ci, którzy jeszcze nie wykupili wyjazdu na tegoroczne wakacje, powinni zdecydowanie rozważyć wyjazd na Tajwan. Ze względu na pojawiające się na każdym kroku podwyżki, wielu krajów zaczyna walczyć o turystów - szczególnie tych z zagranicy, którzy często są świetnymi klientami i potrafią zostawić naprawdę dużo pieniędzy.

Więcej informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Tajwan wpadł na pomysł, który może okazać się bezkonkurencyjny. Zamierza zaoferować turystom 165 dolarów, czyli około 740 złotych do wydania na wakacje w tym kraju. Pieniądze otrzymają jednak nie tylko turyści, którzy przylecą na Tajwan samodzielnie. Pieniądze zostaną przekazane również uczestnikom grup wycieczkowych.  

Rząd Tajwanu stawia na turystów. Chce przyciągnąć nawet 10 milionów osób

Jak podaje CNN, premier Tajwanu Chen Chien-jen ogłosił, że rząd zamierza przyciągnąć sześć milionów turystów w 2023 roku i dążyć do 10 milionów odwiedzających do 2025 roku. Receptą na to ma być właśnie przekazywanie pieniędzy turystom. Jak czytamy, minister transportu Wang Kuo-tsai, że zasiłek pieniężny będzie przykazywany turystom cyfrowo, by ci mogli od razu pokryć nimi swoje wydatki na Tajwanie.  

Rząd Tajwanu przyznał, że liczy na turystów z Japonii, Korei Południowej, Azji Południowo-Wschodniej, Hongkongu i Makau, ale też Europy i Ameryki.

Więcej o: