Najlepsze uzdrowiska w Polsce. Seniorzy po prostu je kochają. Są atrakcyjne o każdej porze roku

Najlepsze uzdrowiska w Polsce - do których warto się wybrać? To pytanie zadają sobie m.in. seniorzy, którym zależy na podreperowaniu zdrowia. Jednak miejscowości uzdrowiskowe to nie tylko miejsca, gdzie można korzystać z dóbr natury. To również wspaniałe, często klimatyczne lokalizacje przepełnione atrakcjami dla małych i dużych.

W Polsce jest aż 45 miejscowości spełniających kryteria miejscowości uzdrowiskowych. Każdy, kto chce nabrać sił i podreperować swoje zdrowie, powinien wybrać się do jednej z nich. Warto jednak motywować wybór swoimi dolegliwościami, by połączyć przyjemne z pożytecznym.

Zobacz wideo Honorata Skarbek regularnie się bada. W jej rodzinie jest ryzyko nowotworu

Najlepsze uzdrowiska w Polsce. Duszniki-Zdrój to istna petarda

Uzdrowisko Duszniki-Zdrój na Dolnym Śląsku to kierunek, który sprawdzi się o każdej porze roku. Ci, którzy kochają aktywny wypoczynek, będą czuć się tu jak ryby w wodzie - szczególnie zimą. W końcu to właśnie w tym regionie znajduje się jeden z największych ośrodków narciarskich w kraju - Zieleniec Ski Arena, gdzie znajdują się aż 23 kilometry tras o różnym stopniu zaawansowania. Jeśli masz ochotę na trochę zimowego szaleństwa, nie zwlekaj dłużej.

Więcej informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Antalya Ten kurort jest najczęściej wybierany przez Polaków. Idzie po rekord

Uzdrowisko Solec-Zdrój. Ma do zaoferowania więcej, niż myślisz

Uzdrowisko Solec-Zdrój to fantastyczne miejsce na wypoczynek. Ma łagodny klimat, ale wyróżnia się wyjątkowym bogactwem naturalnym. Nic więc dziwnego, że każdego roku przybywają tu tłumy turystów. Znajduje się w województwie świętokrzyskim, kilkanaście kilometrów od ujścia Nidy do Wisły, więc to klimatyczna, piękna okolica.

Głównym bogactwem naturalnym tego uzdrowiska są źródła mineralne. Warto skorzystać tam z dobrodziejstw solanek chlorkowo-jodkowo-sodowo-bromkowo-siarczkowych, których stężenie jest najsilniejsze w Polsce i jedno z najsilniejszych w Europie.

Diamentowa plaża. Islandia Diamentowa plaża zapiera dech w piersiach. Oferuje więcej niż znane plaże

Solanki pomagają w leczeniu następujących dolegliwości:

  • chorób narządu ruchu,
  • chorób skóry, np. łuszczyca i AZS,
  • chorób układu krążenia,
  • chorób układu oddechowego,
  • dny moczanowej,
  • osteoporozy,
  • zatrucia metalami ciężkimi.
Więcej o: