Ten kurort jest najczęściej wybierany przez Polaków. W tym roku również ma pękać w szwach

Nie jest tajemnicą, że Polacy kochają ten kurort. Najczęściej wybierają właśnie urlop w Antalyi w południowo-zachodniej Turcji. Już w styczniu padł rekord odwiedzających na ten miesiąc, więc branża turystyczna ego kraju spodziewa się prawdziwego oblężenia. Czy w tym roku Turcja pobije rekord turystów?

Antalya to największe miasto Riwiery Tureckiej. Wiele turystów wybiera je jako miejsce na wypoczynek. I choć robią to głównie ze względów logistycznych, to Antalya ma wiele atrakcji do zaoferowania.

Zobacz wideo Od kebaba po bakławę - kilka dań, dzięki którym zasmakujesz Turcji, nie ruszając się z własnej kuchni

Ten turecki kurort kochają Polacy. Co takiego oferuje?

Antalya to miasto, które ma fantastyczne położenie. Z jednej strony turyści mogą podziwiać morze o wyjątkowym kolorze, a z drugiej góry. Jak na kurort przystało, jest tu również szeroko rozwinięta baza turystyczna. Znaleźć tu można ogrom restauracji z tureckim jedzeniem i jeszcze więcej hoteli oferujących różnorodne wygody. Nie brak tu bowiem miejsc, w których można zaznać luksusu.

Więcej informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Znajdują się tu również liczne atrakcje. Ci, którzy chcą poznać kulturę tego kraju, na pewno się nie zawiodą. Spacerując po mieście, można natknąć się na wiele zabytków, które warto odwiedzić.

Turcja liczy na rekordową liczbę turystów. Szanse są duże

Jak podaje turecki dziennik "Daily Sabah" w styczniu kurort Antalya odwiedziło blisko 220 tys. turystów, co oznacza 58 proc. wzrost w porównaniu z 2022 rokiem. Z Rosji przyjechało około 71 752 gości. Miasto odwiedziło też 35 214 Niemców, 13 512 Brytyjczyków, 8 086 Polaków i 7 570 turystów z Izraela. W pierwszej dziesiątce znalazły się też Kazachstan, Ukraina, Holandia, Jordania i Belgia.

Branża turystyczna twierdzi, że w tym roku Turcja będzie przeżywać prawdziwe oblężenie.

W 2019 roku odwiedziło na 15,8 miliona turystów, a w tym roku możemy z łatwością osiągnąć 17 milionów

- powiedział Ulkay Atmaca, szef stowarzyszenia menedżerów hoteli, mając na myśli wyłącznie kurort Antalya.

Więcej o: