Jak długo powinny trwać wakacje? Eksperci wyjaśniają, na jak długi urlop powinniśmy się udać

Choć do wakacji jeszcze daleko, to wielu z nas snuje już plany o letnim wypoczynku. Niektórzy poszli o krok dalej i zarezerwowali już wymarzony urlop. Eksperci twierdzą, że nie zawsze robimy dobrze, wybierając daną liczbę dni urlopu. Czym należy się kierować w tej kwestii? Odpowiadamy.

Okazuje się, że nawet wybierając liczbę dni wypoczynku, możemy się mylić. Zdaniem ekspertów wiele osób zakłada, że im dłuższy wypoczynek, tym lepiej. Jednak to nie do końca prawda. Jaki jest idealny czas na wakacje? Sprawdźmy.

Zobacz wideo Sylwia Bomba radzi, jak przygotować dziecko do podróży

Jak długo powinny trwać wakacje? Eksperci twierdzą, że na pewno się mylisz

Jak podaje "The Sun", zdaniem ekspertów niezwykle ważne jest, by wczasowicze odnaleźli równowagę - by nie była to ani ucieczka od obowiązków, ani zbyt długi pobyt. Wskazują, że zbyt długi wyjazd może sprawić, że powrót do szarej rzeczywistości nie będzie przyjemny - głównie przez obowiązki, które napiętrzyły się przez czas nieobecności w pracy.

Dr Divna Haslam, psycholożka kliniczna i starsza pracowniczka naukowy z Queensland University of Technology, powiedziała ABC Au, że najlepszy czas na wypoczynek to nieco ponad tydzień, a nawet krócej.

Niektóre badania wykazały, że dobre samopoczucie osiąga szczyt ósmego dnia, podczas gdy inne wykazały, że częstsze, ale krótsze wakacje są lepsze

- mówiła. Dodała również, że krótki wypoczynek to "wystarczająco dużo czasu, aby uciec, co pomaga nabrać dystansu".

Więcej informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Wczasowicze podzieleni. Niektórzy chcą szybciej wracać z urlopu

Jak czytamy w "The Sun", wczasowicze są podzieleni, jeśli chodzi o najlepszą liczbę dni na urlop. W zeszłym roku jedna z matek przyznała na forum dla rodziców Mumsnet, że nie znosi dwutygodniowych wyjazdów.

Za każdym razem, gdy jedziemy na europejskie wakacje ze słońcem, plażą, willą, kompleksem, rezerwujemy je na 14 dni i za każdym razem dochodzę do około 10 dnia i mam dość i chcę być w domu

- przyznała. Zastrzegła jednak, że nie ma na co narzekać, chce po prostu odpocząć przed powrotem do pracy we własnym łóżku.

Więcej o: