Oto dlaczego lepiej nie rezerwować ostatnich lotów w ciągu dnia. Możesz zrujnować sobie wakacje

Kiedy szukamy biletów lotniczych, zwykle staramy się znaleźć jak najtańszą opcję. Ostatni lot w ciągu dnia jest często tym najbardziej atrakcyjnym cenowo, jednak okazuje się, że lepiej go nie rezerwować. Pracowniczka linii United Airlines ujawniła dlaczego.

Megan Homme na co dzień pracuje w dziale marketingu linii lotniczej United Airlines, a w wolnym odhacza kolejne pozycje na swojej liście miejsc do odwiedzenia. Wrażeniami z wyjazdów, doświadczeniem, a także najlepszymi wskazówkami podróżniczymi dzieli się w mediach społecznościowych. Na TikToku obserwuje ją blisko 363 tys. internautów, którym niedawno wyjawiła, dlaczego nigdy nie powinni rezerwować ostatniego lotu dnia, nawet jeśli jest tańszy.

Zobacz wideo Anna Wendzikowska o podróżach. Jak jej córki reagują na latanie samolotem?

Tiktokerka podzieliła się cenną wskazówką 

Dlaczego lepiej unikać ostatnich połączeń w ciągu dnia? Zdaniem Megan Homme odpowiedź jest prosta. Ma to związek przede wszystkim z opóźnieniami i odwołaniami, które zdarzają się dość często szczególnie zimą. Jeśli zarezerwujemy ostatni rejs, sytuacja znacznie się skomplikuje, a my nie będziemy mieć zbyt wielu możliwości. 

Jeśli zarezerwujesz pierwszy lot, będziesz mieć o wiele więcej opcji potencjalnego powrotu lub podróży miejsca, do którego musisz się udać

- wyjaśniła tiktokerka w nagraniu.  

O tym warto pamiętać przed podróżą

Niektóre sytuacje losowe mogą skutecznie zniszczyć nam podróż. Megan Homme podzieliła się również innymi, cennymi wskazówkami, które pomogą nam im zapobiec. 

Zarezerwuj bezpośrednie połączenie, gdy tylko jest to możliwe, ponieważ jeśli twój lot się opóźni, nie będziesz musiał się martwić, że przegapisz rejs

- kontynuowała.

Dodała, że w przypadku braku możliwości rezerwacji bezpośredniego lotu powinniśmy zapewnić sobie odpowiednio dużo czasu między połączeniami. 

Gdyby był lot z krótką przesiadką lub z nieco dłuższą przesiadką, wybrałabym dłuższą

- dodała tiktokerka.

Więcej informacji na temat aktualnych wydarzeń znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Więcej o: