Kaplica Czaszek - najbardziej przerażające miejsce w Czechach. Wszyscy chcą je zobaczyć na własne oczy

Ossuarium w miejscowości Sedlec, znane bardziej jako Kaplica Czaszek w Kutnej Horze kilkadziesiąt kilometrów od Pragi, to wyjątkowe miejsce. Przerażająca i klimatyczna kaplica, w której jak sama nazwa wskazuje, znajdują się tysiące ludzkich czaszek i kości, cieszy się ogromnym zainteresowaniem turystów z całego świata.

Ci, którzy obawiają się, że ze względu na liczne kości i czaszki, przebywanie w kaplicy jest niebezpieczne, nie muszą się obawiać. Wszystkie kości znajdujące się w tym miejscu dokładnie zdezynfekowano i wybielono w chlorowanym wapnie.

Zobacz wideo To będą drogie wakacje pod kątem usług?

Kaplica Czaszek w Kutnej Horze. Miejsce jak z horroru

Kaplica Czaszek w Kutnej Horze to ewenement na skalę światową. To właśnie tutaj Czaszki i kości zmarłych zostały materiałem konstrukcyjnym dla stworzenia niemal całego wystroju obiektu. Znaleźć więc tu można wiele ozdób, kapliczek, ołtarzy itp., które zostały wykonane z ludzkich szczątków.

Więcej informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

W kilku miejscach świątyni za żelaznymi kratami znajdują się piramidy ułożone z ludzkich szczątków. W oświetlonych gablotach można oglądać też uszkodzone czaszki - pamiątki po wojnach husyckich.

Największe wrażenie zdecydowanie robi jednak żyrandol z ludzkich kości. Co ciekawe, pod nim znajduje się wejście do krypty, gdzie spoczywają szczątki 15 bogatych mieszczan Kutnej Hory. Warto również przyjrzeć się herbowi Schwarzenbergów - fundatorów kaplicy, który jest niezwykle okazały i również wykonany ze szczątków.

Kaplica Czaszek w Czechach przyciąga tłumy turystów. Jej historia jest niezwykle ciekawa

Na tym terytorium w 1278 roku, opat klasztoru Henryk rozsypał garść świętej ziemi. Dzięki temu dzielnica Kaplicy Czaszek, czyli Sedlec, stała się popularnym miejscem pochówku w Europie. Po kilkudziesięciu latach, gdy wybuchła epidemia dżumy, chowano tam wiele osób. W 1400 roku powstał kościół gotycki, do którego przeniesiono szczątki.

Legendy głoszą, że czaszki znalazły się wewnątrz za sprawą niedowidzącego mnicha, ale aktualny wygląd kaplicy to zasługa Františka Rinta - mistrza murarskiego zatrudnionego przez rodzinę Schwarzenbergów. Doprowadzenie kaplicy do obecnego stanu zajęło artyście trzy lata. Jej wnętrze składa się około 40 tys. ludzkich kości i czaszek. Dziś kaplicę chętnie odwiedzają turyści. Nie jest ona jednak obiektem sakralnym.

Więcej o: