Tragedia na lotnisku w Londynie. 24-letnia stewardesa zmarła kilka minut po wylądowaniu samolotu

Stewardesa Greta Dyrmishi zemdlała na pokładzie samolotu linii lotniczej Air Albania. Pomimo starań ratowników medycznych kobiety nie udało się uratować. 24-latka zmarła kilka minut po wylądowaniu na lotnisku w Londynie.

Do szokującego zdarzenia doszło tuż przez Bożym Narodzeniem, 21 grudnia 2022 roku, ale dopiero teraz o sytuacji zrobiło się głośno. 24-letnia Greta Dyrmishi, jedna ze stewardes linii lotniczej Air Albania, leciała wraz z załogą z albańskiej Tirany na lotnisko Stansted w Londynie. Samolot wylądował zgodnie z planem. W pewnym momencie stojąca przy drzwiach Greta źle się poczuła i straciła przytomność. 

Zobacz wideo Stewardesa Justyna Kłęk opowiada o tajnikach swojego zawodu

Stewardesa zmarła na pokładzie samolotu

Do samolotu wezwano ratowników medycznych, którzy natychmiast rozpoczęli walkę o uratowanie życia 24-latki. Udzielili podstawowej pierwszej pomocy, a kiedy po 10 minutach przestali wyczuwać puls, wykonali resuscytację. Niestety kobiety nie udało się uratować.

Sekcja zwłok wykazała, że przyczyną był zespół nagłej śmierci arytmicznej (SCD), czyli niespodziewany zgon spowodowany zatrzymaniem funkcji serca. Jak podaje portal biotronik.com, w grupie szczególnie wysokiego ryzyka są sportowcy. Nagła śmierć sercowa powodowana jest przez niewykrytą chorobę serca. Każdego roku w Europie oraz Ameryce Północnej na 1000 przypadków śmierci związanej z chorobami kardiologicznymi aż 50 do 100 zgonów spowodowanych jest SCD.

Sprawa trafiła do koroner hrabstwa Essex, Michelle Brown. Kobieta poinformowała, że śmierć stewardesy będzie przedmiotem pełnego śledztwa.  

Ta 24-letnia kobieta była członkiem personelu pokładowego podczas lotu z Albanii i znajdowała się na płycie lotniska, kiedy zemdlała i otrzymała podstawową pierwszą pomoc

- powiedziała w rozmowie z mediami cytowana przez "The Mirror". 

Air Albania wspomina pracowniczkę

Głos w sprawie zabrała także sama linia lotnicza. Air Albania w oficjalnym oświadczeniu poinformowała o przyczynie śmierci i przyznała, że pracownicy starają się wspierać rodzinę stewardesy po tragicznym zdarzeniu. 

Została zabrana do szpitala w Londynie, a procedury są przestrzegane. Air Albania od pierwszych chwil kontaktowała się z rodziną i nadal jesteśmy blisko niej w tych trudnych chwilach

- czytamy w oświadczeniu. 

W odniesieniu do Grety i jej rodziny postanowiliśmy w odpowiednim czasie podzielić się tą wiadomością z opinią publiczną. Gretę zawsze będziemy pamiętać jako profesjonalistkę z pasją, doskonałą współpracowniczkę i wspaniałą przyjaciółkę

- dodała Air Albania. 

Więcej informacji na temat aktualnych wydarzeń znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Więcej o: