Ulgi dla emerytów. Za takie usługi seniorzy mogą zapłacić mniej. Na liście zniżek także te dotyczące podróży!

Emerytura to nie tylko sposobność, by zrezygnować z pracy i pobierać zaświadczenie, na które płaciło się przez całe dotychczasowe życie. To także szereg ulg i korzyści, z których mogą skorzystać seniorzy. Niestety, nie o wszystkich jest mówione głośno. Te zniżki warto znać, jeśli jest się po 60. roku życia.

Seniorzy często nie są świadomi, że przejście na emeryturę uprawnia ich do skorzystania z różnych ulg. To nie tylko szansa na zrezygnowanie z pracy z powodu wieku, ale również dodatkowe korzyści, które mogą umilić czas. Do ich otrzymania zazwyczaj niezbędna jest wyłącznie ważna legitymacja emeryta. Szereg zniżek dostępny jest dla praktycznie każdego, kto skończył 60. rok życia. 

Zobacz wideo Pełna kontrastów Kolumbia. Głośno, kolorowo, a obok szaro i biednie [VLOG]

Ulga dla emerytów - tańsza komunikacja miejska

W wielu miejscowościach dostępne są specjalne bilety na komunikację miejską dla seniorów. Pozwalają one odbywać podróże na biletach ulgowych. W Grodzisku Mazowieckim od 1 stycznia 2023 r. wprowadzono ofertę bezpłatnych przejazdów MPK dla wszystkich seniorów, którzy ukończyli 70. rok życia. Podobnie jest też w Łodzi, gdzie osoby, które mają 70 lat, mogą na podstawie dowodu tożsamości lub tzw. biletu specjalnego wydanego przez MPK, podróżować nieodpłatnie po mieście. Pozostali seniorzy, czyli osoby poniżej 70. roku  życia oraz renciści, mogą korzystać z komunikacji miejskiej z 50-procentową zniżką.

Zmiany w PKP Intercity? Zarezerwuj miejsce niczym w samolocie. Dostępna graficzna rezerwacja miejsc Zmiany w PKP Intercity? Zarezerwuj miejsce niczym w samolocie

Tak jest w większości polskich miast. Warto sprawdzić, czy w naszym powiecie lub miejscowości obowiązują przejazdy darmowe dla osób 70+. W niektórych miejscach obowiązują tzw. bilety seniora, za które wnosi się symboliczną opłatę roczną. Upoważniają one do odbycia nielimitowanych przejazdów przez cały rok.

Zniżki dla emerytów na podróże. Z legitymacją emeryta seniorzy pojadą taniej koleją

Przejście na emeryturę nie oznacza, że trzeba rezygnować z podróżowania. Jeśli tylko pozwala na to zdrowie - warto skorzystać m.in. ze zniżek na kolej. To świetny sposób, by pojechać na wakacje, krótki wypoczynek czy do sanatorium. Zniżki u przewoźników dla seniorów sięgają między 10 a 50 procent. 

PKP Intercity oferuje osobom, które ukończyły 60. rok życia 30-procentową zniżkę na wszystkie przejazdy krajowe. Pełny wykaz zniżek można znaleźć na stronie Urzędu Transportu Kolejowego

Kolumbia pełna kontrastów Kolumbia pełna kontrastów. W centrum nie brak kolorów, ale na przedmieściach uważaj

Więcej o: