Stewardesa ujawniła mroczne fakty o toaletach w samolocie. Tych błędów lepiej unikać

Na pierwszy rzut oka może wydawać się, że czystość w samolocie jest utrzymywana na najwyższym poziomie. Jednak nic bardziej mylnego. Wśród najbardziej brudnych miejsc króluje przede wszystkim jedno miejsce, a była stewardesa podzieliła się wskazówkami

W rozmowie ze specjalistami od łazienek Sanctuary Bathrooms była stewardesa wyjaśniła, że najbrudniejsze miejsce w samolotach to oczywiście toalety. Są one czyszczone po każdym locie, długim lub krótkim, jednak czasami ze względu na brak czasu pełne i dokładne sprzątnięcie staje się niemożliwe. Zwykle robi się to na szybko przed startem, a podczas lotu sprawdza się stan kabin co pół godziny. Dodatkowo zbiornik na mocz i kał nie zawsze jest opróżniany po wylądowaniu - czasami dzieje się to dopiero po kilku dniach. 

Zobacz wideo Dlaczego samoloty się spóźniają? To nie zawsze wina pogody

O tym warto pamiętać podczas podróży samolotem

Była stewardesa wyjaśniła, że toalety w samolocie można porównać do szafek, w których nie ma czystego powietrza. Nie ma tam okien, a wentylacja jest słaba. Według niej za każdym razem, kiedy wchodzimy do łazienki, oddychamy tym samym powietrzem, co pasażer przed nami - także kałem. 

Możesz również wdychać potencjalne cząsteczki kału, krążące w powietrzu po spłukaniu wody

- powiedziała kobieta cytowana przez express.co.uk

Stewardesy nienawidzą, kiedy pasażerowie popełniają te błędy. Pasażerowie robią to na pokładzie samolotu. Stewardesy tego nienawidzą

Korzystając z toalety, powinniśmy unikać bezpośredniego kontaktu z powierzchniami (w szczególności z klapą sedesową) bez ich wcześniejszego wytarcia. Była stewardesa zdradziła, że przydatne mogą okazać się gumowe rękawiczki, płyny dezynfekujące, a także maseczka, dzięki której nie będziemy wdychać zanieczyszczeń. 

Czego nie robić w toalecie?

To normalne, że po wielu godzinach w samolocie i po zjedzeniu kolejnych przekąsek mamy ochotę odświeżyć oddech. Jednak była stewardesa zdecydowanie odradza mycia zębów w toalecie. Woda w samolocie pochodzi z tego samego zbiornika i zwykle jest niefiltrowana. 

Używaj wody butelkowanej, ale moja główna rada brzmi: nie zabieraj szczoteczki do zębów ani kosmetyczki w pobliże toalety

- poradziła.  

Zdarza się także, że niektórzy pasażerowie wybierają się do łazienki... bez butów. Kobieta wyjaśniła, że płyny znajdujące się na podłodze, to wcale nie woda. 

Pasażerowie kradną z samolotów. Podróżni kradną i sprzedają. "Najgorsza rzecz, jaką można zabrać z samolotu"

Wyobraź sobie, że przenosisz to ze skarpety, do buta i z powrotem do domu - byłoby to niesamowicie niehigieniczne

- czytamy. 

Co więcej, po powrocie z lotniska warto dokładnie wybrać ubrania, w których podróżowaliśmy oraz porządnie się wykąpać. 

Więcej informacji na temat aktualnych wydarzeń znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Więcej o: