Kolumbia pełna kontrastów. Znajdziesz tam kolorową dzielnicę, ale "prawdziwe życie" dostrzeżesz na obrzeżach [WIDEO]

Słońce, uliczna sztuka, gwar na ulicach i piękne karaibskie plaże - tak wygląda Kolumbia okiem tych odwiedzających, którzy wybierają najpopularniejsze turystyczne szlaki. Jest jednak także druga strona medalu, w tym kraju nie brak zaniedbanych i niebezpiecznych dzielnic, do których lepiej nie zapuszczać się po zmroku.
Zobacz wideo Pełna kontrastów Kolumbia. Głośno, kolorowo, a obok szaro i biednie [VLOG]

Wczasy w Kolumbii stają się coraz popularniejsze. I trudno się dziwić, niezwykły klimat Ameryki Południowej przyciąga jak magnes. Turyści, którzy wybierają się do Kartageny, Bogoty, czy Medellinie mogą podziwiać pełne kolorów centra miast, gwarne uliczki i klimatyczne kawiarnie z wyjątkową kolumbijską kawą. Niestety, w odróżnieniu od tych niezwykłych obrazków centrów miast, przedmieścia i małe miejscowości to często przejmujący obraz biedy. 

Szukasz podobnych treści? Sprawdź Gazeta.pl

"Prawdziwe życie" w Kolumbii? Wyjedź poza centrum

Jedna z naszych czytelniczek, Katarzyna, wybrała się na wczasy do Kartageny. Podzieliła się z nami swoimi wrażeniami, a także nagrała krótkie wideo, które umieściliśmy w tym tekście. 

Kartagena jest miastem pełnym kontrastów. Na starym mieście jest sporo zabytków, a kolorowa dzielnica z mnóstwem niewielkich budynków idealnie oddaje klimat Kolumbii

Nasza czytelniczka dodaje także, że bardzo uderzyła ją różnica, jaką można zaobserwować pomiędzy gwarnym i kolorowym centrum a brudnymi i szarymi obrzeżami Kartageny.

W całym mieście, także w centrum, jest dosyć brudno, na ulicach walają się śmieci. Jednak gdy wyjedziemy na obrzeża miasta, dopiero tam ujrzymy prawdziwe życie. Rozwalające się budynki, brud, bezdomne psy i koty. Z jednej strony idzie się zakochać w tym mieście, z drugiej - przerazić nim

- wyjaśnia. I rzeczywiście, gdy obejrzymy film, zauważymy, jak dobrze widoczne jest to "przejście".

Marzysz o wyjeździe do Kolumbii? Pamiętaj o tych zasadach

Choć Kolumbia jest coraz częściej wybieranym kierunkiem, warto mieć na uwadze, że jest to dość niebezpieczny region. Często można natknąć się tu na oszustów, którzy próbują obrabować niczego nieświadomych turystów. Procederem, przed którym ostrzega Ministerstwo Spraw Zagranicznych, są rabunki w środkach komunikacji miejskiej. 

Na niebezpieczeństwo szczególnie narażone są osoby korzystające z komunikacji miejskiej. Złodzieje działają w grupach kilkuosobowych, uzbrojeni są w broń palną lub noże - wchodząc do autobusów, zmuszają pasażerów do oddania pieniędzy, telefonów, biżuterii

- informuje gov.pl. Na co jeszcze należy uważać podczas wyjazdu? MSZ sugeruje, by uważać podczas prowadzenia auta, wzrosła bowiem "liczba przestępstw na ulicach Bogoty, wymierzonych w osoby poruszające się po mieście samochodami osobowymi". Jak wygląda typowy napad? Sprawcy prowokują na drodze wypadek lub imitują takie wydarzenia i zatrzymują jadące drogą auto, a następnie skłaniają kierowcę zatrzymanego samochodu do wyjścia z pojazdu. Następnie obezwładniają go, przykładają mu do ust materiał nasączony narkotykiem i okradają. 

Więcej o: