Wakacje 2023 - dokąd pojechać? Ten kraj wraca do łask. Zaplanuj swój odpoczynek

Planowanie urlopu nie zawsze jest proste. Pod uwagę należy wziąć różne czynniki, terminy i zobowiązania. Jednak kiedy uporamy się już z przeciwnościami, warto przeanalizować kierunek. Wówczas często pada pytanie, dokąd pojechać na wakacje w 2023 roku? Okazuje się, że pewne miejsce na nowo zdobywa zwolenników.
Zobacz wideo "Nie polecę, nie warto", czyli jak oszczędzić na wakacjach. Bronek radzi w "Co tak drogo"

Wakacje 2023 tuż, tuż? Jest dopiero końcówka lutego, wokół nie widać wiosennej aury, a co dopiero letnich upałów. Mimo to od dawna poszukujemy ciekawych rezerwacji. Wszystko za sprawą faktu, iż wykupienie oferty z dużym wyprzedzeniem pozwala zaoszczędzić często niemałe pieniądze. Dokąd pojechać na urlop?

Urlop pod palmami, czyli wakacje 2023

Planując wypoczynek, często stawiamy na egzotykę. Nic w tym dziwnego skoro w Polsce nie mamy takiej roślinności, czy lazurowej wody. Dodatkowym atutem jest odmienność kulturowa, możliwość spróbowania innej kuchni i podziwianie widoków. Nie zapominajmy także o temperaturach, które po deszczowo-śnieżnej aurze są miłą odmianą.

Biorąc pod uwagę powyższe aspekty, oczywistym staje się fakt, dlaczego Polacy chętnie podróżują do Turcji, Meksyku, czy na Zanzibar. Wiceprezes biura podróży "Itaka" w rozmowie z portalem wprost.pl zwrócił uwagę, że 2023 roku poza Turcją popularnym kierunkiem będzie także Hiszpania oraz Grecja.

Jak czytamy na stronie podrozewprost.pl, dziennikarz i ekspert w branży turystycznej Paweł Kunz zaznaczył także, że krajem cieszącym się sporym zainteresowaniem turystów jest również Bułgaria. Jednak to nie wszystko, okazuje się, że do łask wraca inna destynacja.

Odkrywamy na nowo Tunezję, która po kilkuletnim przestoju ponownie przyjmuje turystów z Polski w coraz większej liczbie

- komentuje Paweł Kunz.

Więcej ciekawych informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Tunezja 2023, czy warto? Dokąd pojechać?

Stawiając na urlop w Tunezji, warto poczytać opinie osób, które już choć raz zwiedziły to miejsce. Dzięki temu mamy szansę wybrać najlepszą okolicę. Korzystając z jednej z grup na Facebooku, dowiedziałam się, że idealną lokalizacją zapewniającą odpoczynek jest wyspa Dżerba (Djerba). Spokojna i klimatyczna, z przepiękną plażą i ciekawą architekturą.

Kolejnym interesującym punktem na mapie Tunezji jest miasto Susa (Sousse). Na turystów czekają wspaniałe zabytki, piękne plaże, Wielki Meczet oraz klasztor obronny Ribat. 

Warto udać się także do Hammamet, miasta położonego nad Morzem Śródziemnym na południowym wschodzie półwyspu Al-Watan al-Kibli. Ten wyjątkowy kurort słynie z pięknych plaż i przepięknej roślinności. To tu uprawiany jest jaśmin i hibiskus. Wszechobecność tych kwiatów sprawia, że czujemy zachwycający aromat.

Więcej o: