W ten sposób wyłudzają pieniądze od turystów. Biuro podróży ostrzega przed internetowymi oszustwami

Jak nie dać się oszukać przy rezerwowaniu wyjazdów wakacyjnych? Biuro podróży Itaka kilka dni temu zamieściło w mediach społecznościowych post, w którym przestrzega turystów przed wyłudzeniami pieniędzy.

Oszuści w branży turystycznej wyłudzają pieniądze na różne sposoby. Ostatnio coraz częściej dochodzi np. do prób odsprzedawania tanich wyjazdów. Biuro turystyczne Itaka zamieściło na swojej stronie na Facebooku post, w którym radzi, jak nie pozwolić się oszukać i nie stracić pieniędzy przy rezerwowaniu wakacji.

Zobacz wideo Pędził Corvettą ponad 200 km/h na Autostradowej Obwodnicy Wrocławia

Fałszywe ogłoszenia pojawiają się zwykle na w mediach społecznościowych

Tanie oferty wakacyjne, jakie można znaleźć w internecie nie zawsze okazują się prawdziwe. Oszuści próbujący sprzedać takie rezerwacje często podszywają się pod biura podróży. Itaka umieściła na swojej stronie ostrzeżenie w tej sprawie:

Pamiętajcie, że każde ogłoszenie tego typu, publikowane najczęściej na portalach aukcyjnych, społecznościowych czy forach internetowych, może okazać się oszustwem i próbą wyłudzenia pieniędzy. Rekomendujemy podchodzić do takich ogłoszeń sceptycznie, a najlepiej omijać je szerokim łukiem.

Biuro dodaje, że w celu wykupienia oferty wakacyjnej najlepiej jest korzystać z autoryzowanych punktów sprzedaży i oficjalnych stron internetowych. 

Szydłów To miasto okrzyknięto "polskim Carcassonne". Kraina pachnąca śliwką

Jak zarezerwować wakacje w bezpieczny sposób?

Aby nie pozwolić się oszukać, dobrze jest korzystać ze sprawdzonych portali albo udać się firmy, która takie wakacje organizuje. Warto zaznaczyć, że naciągacze są zwykle bardzo przekonujący i zdradzić ich może tylko adres mailowy, z którego wysyłają wiadomości. 

Jak zaznacza ekspert ds. turystyki Agata Biernat w wywiadzie dla turystyka.wp.pl:

Oszuści internetowi potrafią być bardzo przekonujący, np. podszywają się pod pracowników danej firmy. Zdradza ich tylko adres mailowy, więc warto patrzeć nie tylko na nazwę odbiorcy maila, ale również na domenę, z której został wysłany mail.

Tani weekend pod Krakowem - gdzie warto się wybrać? (zdjęcie ilustracyjne) Tani weekend pod Krakowem - gdzie warto się wybrać? Atrakcje dla dwojga

Więcej podobnych artykułów znajdziecie na Gazeta.pl

Więcej o: