Top trzy najlepsze plaże Albanii. Jest tu nie tylko pięknie i gorąco, ale i wyjątkowo tanio

Choć do wakacji jeszcze daleko, wielu Polaków rezerwuje już wakacje. Albania to jeden z ciekawszych kierunków, choć chętniej obierają go Brytyjczycy niż Polacy. Kraj ten ma jednak wiele do zaoferowania. Mowa tu nie tylko o interesujących zabytkach, ale też o pięknych plażach. Oto najlepsze plaże w Albanii, które warto odwiedzić podczas urlopu.

Albania to piękny kraj z dostępem do Morza Adriatyckiego i Jońskiego. Przez większość dni - bo aż 290 w ciągu roku - jest tu słonecznie. Jest więc to prawdziwy raj dla tych, którzy czerpią energię ze słońca i uwielbiają piękne widoki. Na które plaże w Albanii choć raz w życiu trzeba się wybrać? Podpowiadamy.

Zobacz wideo Sylwia Bomba o spędzaniu wakacji bez dzieci. "Podróż bez dziecka jest połową podróży"

Top trzy najlepsze plaże Albanii. Vlora jest obłędna

Vlora to plaża, która znajduje się w mieście o tej samej nazwie. Jest położona nad sporym oraz dosyć szerokim wybrzeżem. Pokryta jest piaskiem, ale i kamieniami, co jednak nie sprawia turystom żadnego problemu. Relaksując się na plaży, można zachwycać się pięknymi widokami i zażyć kąpieli w lazurowej wodzie. Miejsce to jest magiczne i pięknie prezentuje się na zdjęciach. Wygląda niezwykle egzotycznie, choć do tropików Albanii daleko.

Więcej informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Na całej długości wybrzeża doskonale rozwija się infrastruktura. Można znaleźć tu liczne restauracje i atrakcje dla całej rodziny. Po zmroku zaś miejsce to zmienia się w istną imprezownię. Nie sposób więc się tu nudzić.

Biden US Ukraine Joe Biden pojawił się w Polsce dzień wcześniej. Wyruszył do Kijowa

Którą plażę w Albanii wybrać? Dhermi na południu kraju to strzał w dziesiątkę

Plaża Dhermi zlokalizowana jest na południu Albanii. Cieszy się ogromnym zainteresowaniem turystów, więc jest oblegana w każdy ciepły dzień. Plaża jest bardzo czysta i piaszczysta, co znacznie poprawia komfort wypoczynku. Ponadto jest tu ciepła i lazurowa woda, a wielu z nas uwielbia kąpiele w takiej właśnie wodzie.

Baza hotelarska i gastronomiczna jest tu rozbudowana, więc każdy znajdzie tu coś dla siebie. Dlatego też chętnie przybywają tu rodziny z dziećmi, zakochane pary i grupki przyjaciół. I każdy może bawić się tu świetnie, podziwiając jednocześnie piękne widoki. Sezon plażowy trwa od maja do października, więc warto planować urlop już teraz.

Swiebodzice Ciernie , palac wdow z rodziny Hochbergow Dom Wdów od 300 lat popada w ruinę. Mieszkał tam słynny niemiecki poeta

Plaże w Albanii, które trzeba odwiedzić. Ksamil blisko Grecji jest wyjątkowa

Ksamil to rajska miejscowość w Albanii, której plaże uznawane są za najpiękniejsze w kraju. To kurort, który cieszy się sporym zainteresowaniem polskich turystów. Krystalicznie czysta woda w kolorze turkusowym sprawia, że Ksamil został okrzyknięty albańskimi Karaibami czy europejskimi Malediwami. Znajduje się tu też wspaniała promenada, którą można pospacerować i wzgórze, które oferuje piękne widoki.

Więcej o: