Roboty, latające spodki i kraina lodu. Najdziwniejsze hotele przyciągają turystów z całego świata

Macie dość tradycyjnych pokojów hotelowych? Teraz możecie urozmaicać swoje podróże, zatrzymując się w nietypowych lokalizacjach. Spędźcie noc w krainie lodu lub poczujcie się przez chwilę jak w filmie sci-fi, nocując w "latającym spodku" i dając się obsłużyć robotom. Brzmi ciekawie? Poznajcie najdziwniejsze hotele świata.

Odpowiedni hotel to ważna część wycieczki. Zwykle szukamy miejsc, które wyróżniają się znakomitą lokalizacją, czystością, a także ładnym wystrojem. Jednak niektóre miejsca noclegowe oferują znacznie więcej i stają się atrakcją samą w sobie. Turyści mają możliwość przeniesienia się do innych wymiarów, zamieszkania w zamku czy pod wodą. Tego typu ofert jest naprawdę wiele, a my dziś przedstawimy wam niektóre z nich. 

Zobacz wideo Cud Podlasia wygląda jak wyspa na Pacyfiku

Magiczne noclegi w Szwecji

Szwecja może pochwalić się nie tylko klimatycznymi, skandynawskimi domkami, bezkresnymi lasami i wspaniałymi jeziorami, ale i ciekawymi miejscami noclegowymi. Jedną z najbardziej nietypowych propozycji jest Icehotel, czyli prawdziwa kraina lodu. Obiekt znajduje się w miejscowości Jukkasjärvi i oferuje pokoje w całości wykonane z rzeźbionego lodu pochodzącego z pobliskiej rzeki Torne. Jeżeli nie jesteście zbyt odporni na zimno, możecie wybrać jeden z ogrzewanych pokoi. 

Marzy wam się nocleg rodem z filmu sci-fi? Wybierzcie się do miejscowości Harads. To właśnie tam znajdziecie Treehotel, nowoczesne i nietypowe zakwaterowania w tamtejszych lasach. Goście mogą zatrzymać się m.in. w "niewidzialnym" apartamencie, gnieździe ptaka czy latającym spodku. 

 

Hotel Henn na w Japonii

Podróż do przyszłości możecie odbyć również w Japonii. Obiekt Henn na (jap. "dziwny") mieści się w Tokio i przyciąga turystów z całego świata nietypową atrakcją. Na miejscu goście są obsługiwani przez... roboty. Ten futurystyczny hotel powstał w 2015 roku, jednak już cztery lata później świat obiegła informacja o "zwolnieniu" połowy z nich. Okazało się, że zamiast ułatwiać, maszyny komplikowały pobyt. 

 

Nietypowe noclegi w Polsce

Ciekawych ofert nie brakuje także w naszym kraju. Jedna z nich sprawdzi się idealnie dla fanów "Władcy Pierścieni" i "Hobbita". W Krzywczy nad Sanem możecie spędzić noc w Hobbitówie, czyli urokliwym domku niczym z dużego ekranu. Z kolei w Przywidzu znajdziecie "Na Zielonych Wzgórzach" - osadę składającą się z 10 domków. 

Więcej informacji na temat aktualnych wydarzeń znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Więcej o: