Wizyta prezydenta USA w Polsce. Gdzie zatrzyma się Joe Biden? Za noc w tym apartamencie trzeba słono zapłacić

Joe Biden odbył niezapowiedzianą podróż do stolicy Ukrainy. We wtorek 21 lutego spotka się z kolei z prezydentem Polski oraz przywódcami krajów wschodniej flanki. Gdzie prezydent będzie spał podczas tej wizyty? Cena noclegu w tym apartamencie szokuje.

Nieoficjalnie doniesienia się potwierdziły i prezydent Stanów Zjednoczonych dziś odwiedził Wołodymyra Zełenskiego w Kijowie. Dostał się tam pociągiem z Polski i jeszcze tego samego dnia wróci do naszego kraju. Gdzie głowa USA odbędzie swój nocleg? Apartament prezydencki zachwyca wystrojem i szokuje... ceną.

Gdzie zatrzyma się Joe Biden?

Według doniesień Super Expressu prezydent Joe Biden najprawdopodobniej zatrzyma się w apartamencie prezydenckim w Hotelu Marriott. Nocował tu również, gdy odwiedził Polskę ostatnim razem. Również inni prezydenci USA zatrzymywali się także w tym miejscu, stąd spekulacje są najprawdopodobniej słuszne.

Jego wizyta w Europie potrwa trzy dni. Dziś 20 lutego wybrał się w tajną podróż do Kijowa, dokąd pojechał pociągiem z Polski. Jak sam mówi, odwiedziny w Ukrainie są symbolem wsparcia i związane są z nadchodzącą rocznicą wybuchu inwazji rosyjskiej na Ukrainę. We wtorek Biden spotka się z kolei z Andrzejem Dudą i wystąpi w Arkadach Kubickiego. 

W związku ze zbliżającą się rocznicą brutalnej inwazji Rosji na Ukrainę jestem dziś w Kijowie, aby spotkać się z prezydentem Zełenskim i potwierdzić nasze niezachwiane zaangażowanie w demokrację, suwerenność i integralność terytorialną Ukrainy.

- pisze prezydent Stanów Zjednoczonych na swoim Twitterze.

W ciągu ostatniego roku Stany Zjednoczone zbudowały koalicję narodów od Atlantyku po Pacyfik, aby pomóc w obronie Ukrainy z pomocą bezprecedensowego wsparcia wojskowego, gospodarczego i humanitarnego - i to wsparcie będzie trwało.

- dodaje w kolejnym wpisie Joe Biden.

Zobacz wideo Niespodziewana wizyta Joe Bidena w Kijowie. Prezydent USA spotkał się z prezydentem Zełenskim

Noc w Marriotcie kosztuje krocie

Hotel Marriott to jeden z najbardziej prestiżowych hoteli w Polsce. Znajduje się tu apartament prezydencki - dwupoziome studio o powierzchni liczącej 200 m kw. zarezerwowane jedynie dla gości VIP. Mieszczą się tam dwie sypialnie, dwie łazienki, przestrzeń do pracy, ogromna kuchnia z jadalnią, a nawet fortepian, który dopełnia wystrój przestronnego salonu. Jeszcze kilka lat wstecz za jedną noc w tym apartamencie trzeba było zapłacić około 7 tysięcy złotych. Dziś, choć cennik nie jest udostępniany, cena bez wątpienia jest wyższa.

W hotelu znajduje się także mniejszy, lecz równie luksusowy apartament Vice Presidential przeznaczony dla nocujących w Warszawie głów państwa. Zajmuje powierzchnię około 120 m kw., wyposażony jest w przestronną sypialnię, piękny salon i przeszkloną, elegancką łazienkę, a w pakiecie jest również wyżywienie czy możliwość korzystania z hotelowego SPA. Cena za nocleg w tym miejscu ze wszystkimi udogodnieniami to obecnie około 7,5 tysiąca złotych. Wnętrze apartamentu naprawdę zachwyca.

Więcej ciekawych informacji znajdziesz na stronie Gazeta.pl

Więcej o: