Była o włos od śmierci. Kobieta trzymała w dłoniach śmiertelnie jadowitą ośmiornicę. Zabija szybciej niż cyjanek

Wypoczywając na egzotycznych plażach można spotkać niezwykłe i nieznane nam gatunki zwierząt. Warto jednak mieć się na uwadze, bo niewiedza może kosztować nas zdrowie lub życie. Świat obiegło wideo, na którym kobieta trzyma w dłoniach śmiertelnie jadowitą ośmiornicę. Jej jad zabija w 20 minut.

Na Twitterowym profilu @HowThingsWork_ pojawiło się nagranie, które wstrząsnęło internautami. Trzymająca ośmiornicę kobieta była kompletnie nieświadoma z jak groźnym stworzeniem obcuje. Ten zachwycający głowonóg posiada jad 1000 razy silniejszy od cyjanku i może jednym ugryzieniem zabić 20 osób w ciągu kilku minut.

Dali ośmiornicy mandarynkę

Podczas wypoczynku na australijskiej plaży kobieta złapała malutką ośmiornicę, która na nagraniu przemieszcza się po jej dłoni. Towarzysze kobiety podkładają zwierzęciu obraną mandarynkę, być może chcieli nakarmić stworzenie, lecz po dotknięciu jej macką ośmiornica wycofała się z powrotem na dłoń. Na całe szczęście głowonóg nie poczuł się tym czynem i obecnością ludzi zagrożony i nie postanowił zaatakować, jednak osoby z nagrania ewidentnie nie mają świadomości co to za okaz. Ośmiornica ta to Hapalochlanea, zamieszkująca Ocean Spokojny. W przypadku zagrożenia obwódki na jej ciele zmieniają barwę na niebieską dlatego warto obserwować kolory na jej ciele. Co ważne, jej ugryzienie jest tak małe, że niewyczuwalne dla człowieka, a okrutnie śmiertelne.

Ta kobieta była błogo nieświadoma, że każda niebieska ośmiornica ma jad 1000 razy silniejszy niż cyjanek i wystarczający do zabicia 20 ludzi w ciągu kilku minut! Przerażającym faktem jest to, że ukąszenie jest na tyle małe, że większość ludzi nawet go nie poczuje... 

- czytamy w opisie nagrania.

Zobacz wideo

Internauci w szoku. "Ryzykowała swoim życiem"

Zachowanie kobiety mocno oburzyło internautów. Pod postem na Twitterze nie brakowało krytyki ryzykownego zachowania, pytań o stan zdrowia autorki nagrania czy pouczeń dla innych.

Ryzykowała swoim życie, nie wiedząc o tym. To właśnie robimy wszyscy, gdy nie postanawiamy się edukować przed podjęciem różnych decyzji.

- podsumowuje jeden z użytkowników Twittera.

Dajcie spokój, Australia jest wspaniała, tylko nie dotykajcie rzeczy, które pełzają po ziemi i pływają w oceanie.

- komentuje żartobliwie inny internauta.

Dobrze, że jej nie wkurzyła.
Musicie nauczyć się zostawiać zwierzęta w spokoju.
Prawie nastąpiła selekcja naturalna! Przy okazji, kto uważa, że ośmiornice jedzą pomarańcze?

- dodają inni użytkownicy.

Filmik obejrzało już ponad 37 milionów osób. Miejmy nadzieje, że będzie on przestrogą przed nieodpowiedzialnym zachowaniem wobec zwierząt. Nigdy nie mamy pewności, czy stworzenie nam zagraża dlatego lepiej wypoczywać bez zaczepiania ich.

Więcej ciekawych treści znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Więcej o: