Gdzie na weekend na narty? Trzy miejsca, które idealnie sprawdzą się na krótki wypad

Warunki w górach rozpieszczają miłośników sportów zimowych, a niektóre ośrodki zapowiadają, że pozostaną otwarte nawet do końca marca. Warto więc wykorzystać ostatnie momenty i nacieszyć się szusowaniem, póki możemy. Gdzie na weekend na narty? Podpowiadamy.

Wypad na narty to nie tylko fantastyczny pomysł na spędzenie czasu z bliskimi, ale i świetny sposób na zadbanie o sylwetkę. Według ekspertów podczas godzinnego szusowania możemy spalić nawet 500 kilokalorii! Samodyscyplina, aktywny wypoczynek i mnóstwo frajdy, a to wszystko w towarzystwie bajecznych, zimowych krajobrazów. Co więcej, wcale nie musicie planować długiego urlopu. Gdzie na weekend na narty? Te miejsca zdecydowanie warto odwiedzić. 

Zobacz wideo Na narty w Polsce: pięć miejsc, w których poczujesz się jak w Alpach

Gdzie na weekend na narty? Zieleniec Ski Arena

Zieleniec jest częścią uzdrowiska Duszniki-Zdrój, położoną w Górach Orlickich. To właśnie tutaj kieruje się wzrok miłośników białego szaleństwa - miejsce wyróżnia przede wszystkim wyjątkowa lokalizacja z fantastycznymi warunkami oraz klimatem przypominającym ten w Alpach. Sprawia on, że narciarze mogą cieszyć się niskimi temperaturami i częstymi opadami śniegu, a co za tym idzie, szusować na jednej z 36 tras o różnym stopniu zaawansowania. 

To świetna opcja na weekend przede wszystkim dla mieszkańców Wrocławia oddalonego od Zieleńca około 100 km. Z Poznania jest tam 480 km, z Krakowa 350 km, z Warszawy - 480 km, a z Gdańska 660 km. 

Gdzie wyjechać na weekend na narty w Polsce? Szczyrk

A może by tak Szczyrk? Ta urokliwa miejscowość położona na Śląsku przyciąga narciarzy z całej Polski. Miłośnicy pokonywania kolejnych kilometrów chętnie korzystają z trzeciej pod względem długości trasy w kraju z dwoma zmodernizowanymi kolejkami krzesełkowymi. Prowadzi ona ze wznoszącego się tu na 1257 metrów Skrzycznego. Zjazd liczy 3300 metrów, a różnica wysokości - 704 metry. Do waszej dyspozycji jest tu również Beskid Sport Arena oraz Szczyrk Mountain Resort.

Szczyrk leży 70 km od Katowic, 110 km od Krakowa, około 210 km od Wrocławia i 350 km od Warszawy. 

Gdzie na narty? Krynica-Zdrój

Świetnym pomysłem może okazać się również weekend w Krynicy, czyli "perle polskich uzdrowisk". Zimą zjeżdżają się tu wielbiciele sportów zimowych, by cieszyć się fantastycznymi warunkami w przepięknym otoczeniu Beskidu Sądeckiego. Czeka tu na nich nowoczesna stacja i świetnie przygotowane trasy o różnym poziomie zaawansowania na Jaworzynie Krynickiej. Każdy znajdzie tu coś dla siebie - zarówno dzieci, jak i wielbiciele długich oraz stromych zjazdów. 

Krynicę dzieli około 140 km od Krakowa, 390 od Warszawy, 410 od Poznania, a 720 km od Gdańska. 

Więcej informacji na temat aktualnych wydarzeń znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Więcej o: