Ten instruktaż bezpieczeństwa zapamiętają do końca życia. Steward rozbawił pasażerów do łez

Przed startem stewardesy i stewardzi przeprowadzają na pokładzie instrukcję bezpieczeństwa. Jest to zwykle moment, kiedy pasażerowie błądzą gdzieś myślami, rozmawiają lub korzystają z ostatnich chwil przed włączeniem trybu samolotowego. Jednak niektórzy pracownicy znaleźli sposoby, by przyciągnąć ich uwagę.

Instruktaż bezpieczeństwa to obowiązkowy punkt każdej podróży samolotem. Stewardesy i stewardzi pokazują wówczas m.in., gdzie znajdują się wyjścia ewakuacyjne oraz kamizelki ratunkowe, jak prawidłowo zapiąć i odpiąć pas, a także jak używać masek tlenowych. Chociaż jest to niezwykle ważny moment, który może nam pomóc w sytuacji zagrożenia, to pasażerowie często nie zwracają na niego uwagi lub uważają, że już wszystko wiedzą. Dlatego też niektórzy pracownicy starają się zmusić ich do spojrzenia w górę, równocześnie dostarczając im rozrywki. 

Zobacz wideo Stewardesa Justyna Kłęk opowiada o tajnikach swojego zawodu

Ten instruktaż bezpieczeństwa każdy zapamięta

Sztukę tę do perfekcji z pewnością opanował jeden ze stewardów kanadyjskiej linii lotniczej WestJet. Od miesięcy po sieci krąży słynne nagranie przedstawiające niezwykły spektakl na pokładzie samolotu. Mężczyzna zaprezentował zasady bezpieczeństwa w zabawny sposób, grając mimiką niczym w najlepszej komedii niemego kina. W tle można było usłyszeć śmiech oraz oklaski pasażerów, którzy z pewnością na długo zapamiętają ten pokaz.

Pasażerowie często flirtują ze stewardesami w samolocie.Pasażerowie flirtują w samolocie. "Proszą o zostawienie numeru na serwetkach"

Film został udostępniony m.in. przez rozrywkowy profil na TikToku "unilad", gdzie dotarł już do blisko 9 mln użytkowników. Rozbawieni internauci zgodnie przyznali, że steward niewątpliwie kocha swoją pracę.

Potrzebujemy go podczas każdego lotu, wszędzie. Zdecydowanie oglądałabym i słuchała

- pisała jedna z komentujących. 

Stewardesa usłyszała nietypowe pytanie."Waszej linii lotniczej już do reszty odbiło?". Usłyszała zaskakujące pytanie

Stewardzi rozbawiają pasażerów do łez

Na przeprowadzenie zaskakującego występu zdecydował się również członek personelu pokładowego Southwest Airlines, Nicholas Demore. Steward zaprezentował procedury ewakuacyjne w nieco... zmysłowy sposób. Na filmie miał na sobie żółtą kamizelkę ratunkową i udawał, że tworzy ekstrawagancki spektakl tańca na rurze, odtwarzając kroki, które pasażerowie muszą wykonać w przypadku niebezpieczeństwa.

 

Więcej informacji na temat aktualnych wydarzeń znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Więcej o: