Ten instruktaż bezpieczeństwa zapamiętają do końca życia. Steward rozbawił pasażerów do łez

Przed startem stewardesy i stewardzi przeprowadzają na pokładzie instrukcję bezpieczeństwa. Jest to zwykle moment, kiedy pasażerowie błądzą gdzieś myślami, rozmawiają lub korzystają z ostatnich chwil przed włączeniem trybu samolotowego. Jednak niektórzy pracownicy znaleźli sposoby, by przyciągnąć ich uwagę.

Instruktaż bezpieczeństwa to obowiązkowy punkt każdej podróży samolotem. Stewardesy i stewardzi pokazują wówczas m.in., gdzie znajdują się wyjścia ewakuacyjne oraz kamizelki ratunkowe, jak prawidłowo zapiąć i odpiąć pas, a także jak używać masek tlenowych. Chociaż jest to niezwykle ważny moment, który może nam pomóc w sytuacji zagrożenia, to pasażerowie często nie zwracają na niego uwagi lub uważają, że już wszystko wiedzą. Dlatego też niektórzy pracownicy starają się zmusić ich do spojrzenia w górę, równocześnie dostarczając im rozrywki. 

Zobacz wideo Stewardesa Justyna Kłęk opowiada o tajnikach swojego zawodu

Ten instruktaż bezpieczeństwa każdy zapamięta

Sztukę tę do perfekcji z pewnością opanował jeden ze stewardów kanadyjskiej linii lotniczej WestJet. Od miesięcy po sieci krąży słynne nagranie przedstawiające niezwykły spektakl na pokładzie samolotu. Mężczyzna zaprezentował zasady bezpieczeństwa w zabawny sposób, grając mimiką niczym w najlepszej komedii niemego kina. W tle można było usłyszeć śmiech oraz oklaski pasażerów, którzy z pewnością na długo zapamiętają ten pokaz.

Film został udostępniony m.in. przez rozrywkowy profil na TikToku "unilad", gdzie dotarł już do blisko 9 mln użytkowników. Rozbawieni internauci zgodnie przyznali, że steward niewątpliwie kocha swoją pracę.

Potrzebujemy go podczas każdego lotu, wszędzie. Zdecydowanie oglądałabym i słuchała

- pisała jedna z komentujących. 

Stewardzi rozbawiają pasażerów do łez

Na przeprowadzenie zaskakującego występu zdecydował się również członek personelu pokładowego Southwest Airlines, Nicholas Demore. Steward zaprezentował procedury ewakuacyjne w nieco... zmysłowy sposób. Na filmie miał na sobie żółtą kamizelkę ratunkową i udawał, że tworzy ekstrawagancki spektakl tańca na rurze, odtwarzając kroki, które pasażerowie muszą wykonać w przypadku niebezpieczeństwa.

 

Więcej informacji na temat aktualnych wydarzeń znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Więcej o: