Woda za 12 zł? Już nigdy więcej. W ten prosty sposób zdobędziesz darmową wodę na lotnisku

Nie od dziś wiadomo, że ceny na lotniskach potrafią przyprawić o zawroty głowy. Obecnie za 1,5 litra wody na lotnisku trzeba zapłacić ok. 12 zł. Drogie jest także jedzenie, którego koszt nie zawsze jest adekwatny do jakości. Z tego powodu internauci chętnie dzielą się swoimi sposobami na zaoszczędzenie w podróży.

Ceny na lotniskach są wysokie niezależnie od kraju. Pasażerowie najczęściej narzekają na kwoty, jakie muszą płacić za wodę - w końcu nie przejdziemy z własnym napojem przez kontrolę bezpieczeństwa. Sytuacja prezentuje się jeszcze gorzej, kiedy musimy zadbać o całą rodzinę. Wtedy dodatkowe koszty robią się naprawdę wysokie. Jednak internauci znaleźli sposób, by cieszyć się wodą na lotnisku całkowicie za darmo. 

Zobacz wideo Kiedy przysługuje nam zwrot kosztów, a kiedy odszkodowanie od przewoźnika? Ekspertka wyjaśnia

Darmowa woda na lotnisku 

Pod koniec zeszłego roku koszykarz Piotr Grabowski udostępnił na TikToku nagranie z portu lotniczego w Katowicach. Pokazał na nim zawrotną cenę - 12 zł - za 1,5-litrową butelkę wody. Zażartował, że już w stolicy jest taniej, chociaż trzeba przyznać, że na wszystkich lotniskach panuje drożyzna. 

Jeden z użytkowników TikToka pokazał swój sposób na zminimalizowanie kosztów podczas podróży i otrzymanie darmowej wody. Jak to zrobić? Wystarczy, że zabierzecie ze sobą własną plastikową butelkę lub bidon. Jeżeli będzie pusta, bez problemu przejdziecie z nią przez kontrolę bezpieczeństwa, a następnie będziecie mogli uzupełnić wodą z kranu. Możecie poprosić obsługę jednej z restauracji lub zrobić to w łazience. Najlepiej sprawdzają się do tego butelki z filtrem. 

Z kolei na stronie wateratairports.com możecie sprawdzić, na których międzynarodowych lotniskach znajdziecie poidła. 

Jedzenie na lotnisku

Oczywiście w równie łatwy sposób nie otrzymamy darmowego lub taniego jedzenia na lotniskach. Dlatego warto przed podróżą zadbać o wcześniejsze przygotowanie posiłku. Możecie zrobić ulubione kanapki lub kupić przekąski, które uprzyjemnią wam lot. W końcu posiadanie własnego prowiantu w bagażu podręcznym nie jest zabronione. 

Jeżeli marzycie o ciepłym posiłku, to warto zaopatrzyć się podgrzewany pojemnik na żywność. Możecie również zabrać ze sobą zupki chińskie, a następnie poprosić stewardesę o zalanie jej wrzątkiem. 

Więcej informacji na temat aktualnych wydarzeń znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Więcej o: