Taki wygląd jest surowo zabroniony. Stewardesa nie pozostawia wątpliwości. "W mojej pracy są niedozwolone"

Praca stewardesy potrafi być niezwykle wymagająca. Pracując w liniach lotniczych, należy się stosować do wielu zasad, które dotyczą także wyglądu załogi. Nie dotyczy to jedynie odpowiedniego stroju. Stewardesa Anna Krukowska na swoim profilu społecznościowym tłumaczy co jeszcze nie przystoi stewardesie.

Dobra znajomość języka angielskiego, nienaganne zdrowie i schludny wygląd na tym stanowisku nie wystarczą. Zasady dotyczące wyglądu stewardes są znacznie bardziej restrykcyjne. Polska stewardesa pracująca dla PLL LOT na swoim profilu na portalu TikTok często pokazuje tę pracę od kuchni. Tym razem opowiedziała jak stewardesy powinny wyglądać.

Podręcznik dyscypliny mundurowej jest bezwzględny

Pod koniec stycznia stewardesa Anna na swoim profilu @wantataste opublikowała nagranie, na którym pokazuje się... w kolorowych włosach. Choć efekt szokuje po chwili kobieta uspokaja, że to jedynie filtr, bo takie włosy u stewardesy są absolutnie zabronione. 

Takie włosy, jak z tym szalonym filtrem, w mojej pracy są niedozwolone

- opowiada Anna Krukowska w swoim filmiku.

Podręcznik dyscypliny mundurowej bardzo jasno mówi, że stewardesa może mieć tylko włosy w naturalnych odcieniach, czyli wszelkie blondy, brązy i inne rudości

- dodaje po chwili.

Dodatkowo zabronione są także tatuaże w widocznych miejscach czy piercing. Ustalone zasady są jasne. Stewardesy mają wyglądać nienagannie i elegancko. Z tego powodu nie na miejscu będzie również mocny makijaż czy długie i bogato ozdobione paznokcie. Praca ta wymaga pewnych poświęceń. Ciężko bowiem eksperymentować z własnym wyglądem w czasie wolnym.

Stewardesy w wersji sauté to przeżytek? Tiktokerka nakłania do przemyśleń

Czy rzeczywiście stewardesy powinny być takie bardzo sauté, czy powinniśmy pójść do przodu i pozwolić na odrobinę szaleństwa?

- zadaje pytanie internautom twórczyni nagrania.

W dzisiejszych czasach coraz częściej odchodzi się od krzywdzących przekonań jakoby tatuaże były wyłącznie dla kryminalistów, a kolorowe włosy dla zbuntowanych nastolatek. Moda zmienia się stale, a również w minionych dekadach był szał na kolorowe makijaże czy kolczyki na twarzy. W gruncie rzeczy wygląd nie świadczy o niczyich kompetencjach. 

Zobacz wideo Sylwia Bomba zdradza patent na długi lot. "Lećcie samolotem, który..."

Co na to internauci? Wydają się jednomyślni

Zadane pytanie oczywiście nakłoniło obserwujących do wyrażenia swoich opinii. W tym przypadku widzowie wydaję się myśleć jednakowo.

Jak dla mnie takie elementy nie mają znaczenia. Stewardesa ma się znać na swojej pracy i to jest najważniejsze.

- komentuje jedna z internautek.

Każdy w każdy zawodzie powinien móc wyrażać siebie, jak chce. Ludzie byliby szczęśliwsi i robili to, co lubią.

- podsumowuje inna użytkowniczka.

Tatuaże czy kolorowe włosy nie są wyznacznikiem kompetencji. Fajnie byłoby widzieć więcej różnorodności w świecie.

- dodał obserwator stewardesy Anny Krukowskiej.

Więcej podobnych artykułów znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Więcej o: