Film łódzkiego zoo trafił do ponad 8 mln internautów. Tak wygląda poród konika morskiego [WIDEO]

Łódzkie zoo opublikowało niezwykłe nagranie, na którym możemy obserwować narodziny maleńkich koników morskich. Podczas tego wydarzenia ojciec, bo to właśnie on zajmuje się rodzeniem dzieci, może wydać na świat nawet 1,5 tys. nowych osobników. Film stał się prawdziwym hitem.

Łódzki ogród zoologiczny jest znany z dużej aktywności w mediach społecznościowych. Na Facebooku zgromadził już 145 tys. obserwujących, z którymi chętnie dzieli się ciekawostkami z życia zoo i jego mieszkańców. Pod koniec stycznia internauci mogli być świadkami niezwykłego wydarzenia.  

Zobacz wideo Czy wilki są zagrożeniem dla ludzi?

Niezwykły świat koników morskich

Sposób rozmnażania koników morskich jest niezwykle fascynujący - głównie ze względu na zamianę ról wśród rodziców. W przeciwieństwie do innych gatunków rodzeniem dzieci zajmuje się w tym przypadku ojciec. Do zapłodnienia dochodzi podczas tańca godowego, podczas którego samica składa setki jajeczek w torbie lęgowej samca. Kiedy ten je zapłodni, torba się zasklepia, a jajeczka zaczynają dojrzewać. 

Jak wyjaśnia portal gospodarkamorska.pl, ciąża konika morskiego w zależności od gatunku może trwać od  dwóch do ośmiu tygodni. Podczas porodu na świat może przyjść aż 1500 nowych osobników. Co ciekawe, samce mogą zajść w kolejną ciążę nawet tego samego dnia. 

Zoo opublikowało wyjątkowe nagranie

Te fascynujące narodziny możemy obejrzeć na facebookowym profilu łódzkiego zoo. Widzimy na nim mnóstwo malutkich osobników wyskakujących z torby lęgowej konika morskiego. To niezwykłe nagranie trafiło już do ponad 8 mln internautów i zebrało ponad 45 tys. polubień. Użytkownicy nie mogli wyjść z podziwu. 

Niesamowita jest ta natura

- czytamy pod nagraniem.

Jak on tak nimi kicha to musi uważać, żeby nosem nie zaciągnąć kilku z powrotem

- zażartował jeden z internautów. 

Humoru nie brakowało także autorom posta. 

I to się nazywa prawdziwy facet, a nie tam

- zażartowało zoo w komentarzach. 

Więcej informacji na temat aktualnych wydarzeń znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Więcej o: