Europejskie miasto walczy z tym problemem już od kilku lat. Teraz zostaną wprowadzone radykalne zmiany

Barcelona od dawna przyciąga turystów z całego świata. Niestety, w ostatnich latach zmaga się z ich... nadmiarem. Aby zmniejszyć ilość odwiedzających, miasto zdecydowało się na dość radykalne zmiany. Chodzi m.in. o zablokowanie rozbudowy lotniska El Prat.

Natłok turystów to zmora wielu europejskich miast. Sposób, w jaki chce z nim walczyć Barcelona, jest wyjątkowo drastyczny. Lokalne władze ogłosiły, że w najbliższym czasie podwyższą podatek turystyczny. Ma też zostać zmniejszona liczba statków wpływających do miejskiego portu. Jakie zmiany zostaną jeszcze wprowadzone?  

Zobacz wideo Patrzyła w telefon i weszła pod jadący tramwaj... cudem przeżyła

Barcelona walczy z nadmiarem turystów

Burmistrz Barcelony, Ada Colau, aby ograniczyć liczbę napływających turystów, zamierza zablokować rozbudowę lotniska El Prat i zmniejszyć liczbę statków wycieczkowych wpływających do miejskiego portu. Skąd taka decyzja? Prawie połowa grup przybywających na statkach zwykle spędza w Barcelonie tylko kilka godzin - jak mówi Ada Colau w wywiadzie dla "The Times" - nie przynoszą one miastu korzyści ekonomicznych, a statki rejsowe generują dodatkowe ilości zanieczyszczeń, których można by było uniknąć.

Moryń "Trafiliśmy na chwilę do bajki". W tym miasteczku czas się zatrzymał

Miasto jest oblegane przez turystów

Każdego roku Barcelonę odwiedza około 20 mln turystów. Tłumy, które tworzą się na ulicach, nie wszystkim się podobają. Chodzi o komfort życia mieszkańców miasta. W ubiegłym roku warunki życiowe znacznie się tam pogorszyły - wielu barcelończyków z tego powodu wyprowadziło się ze ścisłego centrum.

To, na co narzeka się najbardziej, to brudne ulice i problemy z bezpieczeństwem w centrum miasta. Już kilka lat temu w Barcelonie wprowadzono ograniczenia liczby miejsc hotelowych i zakazano otwierania nowych hoteli w centrum. Burmistrz miasta podejmowaniem tak radykalnych decyzji naraża się na utratę poparcia, mimo to trwa przy swoich postanowieniach.     

151 metrów różnicy poziomów, zakręty osłonięte bandami i. nie dwa a trzy kilometry jazdy na saneczkach Najdłuższa trasa saneczkowa w Polsce. "Gdy jazda na nartach stanie się nudna"

Więcej podobnych artykułów znajdziecie na Gazeta.pl

Więcej o: