Tiktokerka pokazała, jak znaleźć tanie bilety lotnicze. "Wyszukujesz loty i dostajesz najlepsze oferty"

W obliczu rosnących cen biletów lotniczych znalezienie kreatywnych sposobów na obniżenie kosztów podróży lotniczych jest bardziej pożądane niż kiedykolwiek. Jedna z użytkowniczek TikToka postanowiła podzielić się z internautami woim sposobem, dzięki któremu podróżni mogą cieszyć się tanimi lotami.

Rosnące ceny paliwa i energii w dużej mierze spowodowane trwającą wojną w Ukrainie, a także wyższe koszty zatrudnienia personelu sprawiły, że bilety lotnicze stają się coraz droższe. Rezerwacja lotów w atrakcyjnych cenach jest obecnie niezwykle trudna. Pasażerowie szukają jednak sposobów na zaoszczędzenie, a swoimi sposobami dzielą się w mediach społecznościowych.

Zobacz wideo Twój lot się nie odbył? Co zrobić w takiej sytuacji? Ekspertka wyjaśnia

Tiktokerka podzieliła się trikiem na tanie bilety

Lucy Josephs to miłośniczka podróży i tiktokerka, która zgromadziła na swoim profilu ponad 43 tys. obserwujących. Dzieli się z nimi wrażeniami z podróży, przydatnymi poradami, a także wskazówkami na zaoszczędzenie. Niedawno zdradziła, w jaki sposób podróżni mogą kupować tanie bilety lotnicze za pomocą strony internetowej o nazwie Soar Fare.

Jeśli chcesz podróżować lub jesteś podróżnikiem z ograniczonym budżetem, muszę cię na coś namówić, ponieważ jest to dobry sposób na znalezienie tanich lotów

- mówiła. 

Wyjaśniła, że chętni płacą abonament zaczynający się od 20 dolarów (około 89 zł) miesięcznie w zamian za punkty, które mogą wykorzystywać do zakupu lotów. 

Wyszukujesz loty i dostajesz najtańsze oferty, ponieważ dosłownie mają je w cenie hurtowej, bez żadnych marż. Nie tylko ty kupujesz punkty, ale też dostajesz od nich darmowe, co dosłownie oznacza pieniądze na loty

- tłumaczyła Lucy.

Jednak czy na pewno? Jeden z komentujących szybko zauważył, że ceny oferowane przez portal wcale nie są tak atrakcyjne, jak przedstawiła je tiktokerka. Za przykład podał lot z Madrytu do Palmy w tych samych terminach. W serwisie Skyscanner można było znaleźć go za 17 euro (81 zł), natomiast na Soar Fare... za 37 dolarów (164 zł).

Tanie podróżowanie - wciąż możliwe? 

Eksperci mają własne sposoby na wyszukiwanie tańszych lotów. Ich zdaniem kluczową kwestią jest planowanie wyjazdu z 2- lub 3-miesięcznym wyprzedzeniem. Jak poinformował Deniz Rymkiewicz, rzecznik prasowy serwisu eSky.pl, dzięki temu możecie zaoszczędzić nawet do 50 proc. wartości biletów. 

Warto rezerwować loty na początku tygodnia i unikać popularnych terminów, takich jak np. Wielkanoc. Ważną kwestią jest również elastyczność związana z wyborem daty oraz lotniska - czasem wylot z pobliskiego portu może być zdecydowanie tańszy.  

Więcej informacji na temat aktualnych wydarzeń znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Więcej o: