Oaza dla wczasowiczów spragnionych spokoju. O tej sekretnej plaży w Grecji wiedzą tylko miejscowi

Grecja jest obecnie jednym z najchętniej wybieranych kierunków na wakacje. Polaków przyciąga tam m.in. wspaniała pogoda, urokliwe białe domki i przepiękne plaże. Ta ogromna popularność bywa jednak sporym minusem dla wczasowiczów szukających spokoju. Jeżeli należycie do tej grupy, mamy dla was dobrą wiadomość.

Choć nowy rok dopiero się rozpoczął, Polacy już tłumnie zaczęli planować wakacje. Wśród ulubionych i najchętniej wybieranych kierunków najczęściej wymienia się takie kraje jak Turcja, Egipt, Bułgaria czy właśnie Grecja. Jeżeli marzy wam się błogie wylegiwanie w słońcu na plaży, to warto rozważyć m.in. Zakynthos. Chociaż wyspa cieszy się dużą popularnością i przyciąga wielu turystów, to można znaleźć na niej pewną perełkę. 

Zobacz wideo Ateny bez kolejki na Akropol. Pomysł na weekend

Sekretna plaża w Grecji

Zakynthos jest przez wielu uważana za jedno z najbardziej turystycznych i imprezowych miejsc w Grecji. Jak się okazuje, na miejscu znajduje się także oaza dla osób potrzebujących nieco spokoju i odpoczynku od tłumów. Jego lokalizacją podzieliła się Indra, miłośniczka podróży znana jako Indraandtravel. 

Odkrywamy sekretną plażę na Zakynthos. Nie ma jej nawet na mapie i wiedzą o niej tylko lokalni żeglarze! A to oznacza, że nie ma tam nikogo oprócz ciebie

- napisała na Instagramie. 

Chodzi o plażę Pisines, która jest wymieniana na kilku trasach podróży łodzią. Warto więc zapytać lokalnych organizatorów wycieczek, czy mogą zabrać was w to odosobnione miejsce.

 

Zakynthos - raj na wakacje

Zakynthos to trzecia co do wielkości wyspa w archipelagu Wysp Jońskich położona na Morzu Jońskim. Jest znana przede wszystkim z lazurowych wód, pięknej pogody, białych klifów, a także poukrywanych na wybrzeżu jaskiń. Wśród największych atrakcji wymienia się Zatokę Wraku, czyli plażę otoczoną skałami, błękitną wodą, z tytułowym okrętem stojącym na białym piasku. Dużą popularnością cieszą się tu również żółwie morskie Caretta-Caretta, które można obserwować w ich naturalnym środowisku.

Więcej informacji na temat aktualnych wydarzeń znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Więcej o: