Droga do wnętrza piramidy Tetiego może sprawić kłopot. Nie wszyscy turyści są w stanie wejść do środka

Blogerka podróżnicza, która prowadzi na TikToku konto Findlovertravel, pokazała w mediach społecznościowych, jak wygląda wejście do piramidy Tetiego w Sakkarze. Wielu internautów twardo zadeklarowało, że nigdy nie zdecydowałoby się na pokonanie drogi do środka.

Piramida Tetiego w północnej Sakkarze, jak sama nazwa wskazuje, została zbudowana przez Tetiego, władcę starożytnego Egiptu z VI dynastii. Na zewnątrz kompleksu grobowego znajdują się małe zespoły grobowe żon Tetiego, Iput i Chuit, oraz mastaby jego wezyrów Mereruki i Kagemni.

Zobacz wideo Kuchnia egipska, czyli przysmaki znad Nilu, których musisz spróbować

Turystka nagrała wejście do piramidy Tetiego. "Co za przeżycie!"

Sam Opp to podróżnicza blogerka, która w mediach społecznościowych dzieli się filmami i zdjęciami ze swoich podróży. Jej relacje cieszą się ogromną popularnością i bardzo często zadziwiają, a nawet szokują widzów. Jednym z takich nagrań jest film z wejścia do środka egipskiej piramidy - piramidy  Tetiego zlokalizowanej w północnej Sakkarze. Influencerka musiała przemierzyć ciasny 17-metrowy korytarz, w którym, mimo że ma 160 cm wzrostu, ledwo się mieściła. Młoda kobieta zaznacza jednak, że zdecydowanie było warto znieść przez krótką chwilę te niewygody. W środku czekały na nią ściany pokryte Tekstami Piramid (zbiór staroegipskich tekstów religijnych), które robią niebywałe wrażenie.

Opuszczona willa pod Warszawą, Józefów Opuszczona willa pod Warszawą wywołuje ciarki. Wygląda jak z horroru

Więcej informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Weszłam do środka piramidy w Sakkarze, co za przeżycie! Nasz przewodnik powiedział, że król Teti ma jeden z bardziej udekorowanych grobowców. Sama piramida wygląda jak kupa cegieł. Więc kucasz, idziesz w dół gęsiego i docierasz do trzech pomieszczeń. To było naprawdę fajne doświadczenie

- napisała Sam Opp pod opublikowanym na TikToku nagraniem.

Zima trwa w najlepsze, ale Polacy nie czekają i rezerwują wakacje. Te kraje będą oblegane (zdjęcie ilustracyjne) Zima trwa w najlepsze, ale Polacy nie czekają. Już rezerwują wakacje

Podróż do wnętrza piramidy Tetiego przyprawia o ciarki. "Nie dla osób z klaustrofobią"

Wielu internautów zwróciło uwagę na to, jak ciasne przejście trzeba pokonać, by dostać się do serca piramidy.  Zwracano uwagę, że zdecydowanie nie jest to atrakcja dla osób z klaustrofobią.

Nie dla osób z klaustrofobią

Moja klaustrofobia mówi: nie

Nie mogę oddychać, oglądając to wideo

Super, że tam weszłaś i nam to pokazałaś. Ja bym nigdy tego nie zrobiła

- czytamy.

Więcej o: