Warszawa najlepszym miastem dla turystów. Wyprzedziła Ateny, Wiedeń czy Pragę. Trzaskowski: "Mamy to!"

Jako Polacy mamy niemały powód do dumy. Tegoroczną, 14. edycję konkursu European Best Destinations wygrała Warszawa. W tym prestiżowym plebiscycie udział brali turyści z ponad 178 krajów.

Stolica Polski zwyciężyła w konkursie European Best Destinations, otrzymując aż 142 tysiące głosów od turystów ze 130 krajów. Tym samym Warszawa pobiła rekord i zdetronizowała dotychczas niepokonane Porto, które mogło pochwalić się aż 137 tysiącami głosów. Stolica została uznana również za najbezpieczniejsze miasto, pokonując takie europejskie metropolie jak Paryż czy Rzym.

"Dynamiczne i lśniące miasto"

Piękna, przyjazna, zielona, otwarta, idealna na rodzinny wypad do miasta, [...], na zakupy czy romantyczny pobyt, Warszawa, wasza European Best Destination 2023 ma coś do zaoferowania każdemu

- opisują stolicę Polski twórcy konkursu.

Co doceniono w Warszawie? M.in. fakt, że można tutaj zwiedzać nie tylko naznaczone historią budynki i bogatą architekturę miasta. Zmęczeni miejską dżunglą mamy jednak możliwość odpoczynku w jednym z miejskich parków. Ważnym punktem każdej wycieczki będzie zwiedzenie Łazienek Królewskich, niezwykle romantycznego miejsca idealnego na długie spacery, które zakończyć można w jednej z urokliwych knajp w centrum. Istotnym obiektem na turystycznej mapie Warszawy jest również Pałac Kultury i Nauki czy warszawski barbakan wzniesiony w XVI wieku. 

Miasto oferuje także wiele atrakcji. Latem można udać się na lot balonem lub przejechać się tyrolką w jednym z parków. Zimą z kolei otwiera się masa lodowisk oraz organizowane są kiermasze świąteczne.  Również miłośnicy sztuki i historii odnajdą się na warszawskich ulicach. Nie brak tu bowiem muzeów i inspirujących miejscówek. 

Bezpieczniej niż w Rzymie

Stolica Polski urzeka turystów także bezpieczeństwem. Zwiedzający nie boją się napaści, kradzieży czy zamachów terrorystycznych. Wszystkie polskie miasta słyną z tego, że można po nich poruszać się komfortowo, nawet będąc samotnie podróżującą kobietą.

Czy wiesz, że Warszawa jest trzy razy bezpieczniejsza od Paryża? Dwa razy bezpieczniejsza od Rzymu i nawet bezpieczniejsza od Wiednia? [...] Wygląda na to, że są wyłącznie dobre powody, aby odwiedzić Warszawę w tym roku.

- podsumowują autorzy plebiscytu.

Zobacz wideo Pytamy przechodniów, z kim poszliby na randkę? " Chciałbym z nią usiąść do stołu i napić się wina"

Więcej artykułów znajdziesz na Gazeta.pl

Trzaskowski zaprasza do Stolicy. "Mamy to!"

Na wyniki konkursu zareagował sam prezydent miasta. W opublikowanym nagraniu dziękuje wszystkim, którzy wzięli udział w głosowaniu oraz zaprasza turystów, by odwiedzili nasza piękną stolicę.

Mamy to! Warszawa została wybrana najlepszym kierunkiem turystycznym w Europie! Dziękuję wszystkim, którzy głosowali. [...] No i zapraszam wszystkich do Warszawy! Do zobaczenia!

Podziękowania należą się także społeczności MLH

Pamiętacie konkurs Europejskiego Drzewa Roku, kiedy to wygrał nasz rodzimy dąb Dunin? Albo nominacje do nagrody Golden Boy 2022, którą odebrał polski piłkarz, Nikola Zalewski? Niemałą zasługę można tu przypisać satyrycznemu profilowi na Instagramie, Make Life Harder. Wraz z ponad milionową widownią twórcom profilu udaje się bić niewiarygodne rekordy. Na relacji profilu, pośród dziesiątek zabawnych memów, pojawiła się informacja o konkursie European Best Destinations. Twórcy jak zawsze zachęcili swoich odbiorców to głosowania i jak widać, opłaciło się. 

Więcej o: