Opuszczona willa pod Warszawą wywołuje ciarki. Nikt nie chce być jej właścicielem. Jest jak z horroru

Mrożąca krew w żyłach willa pod Warszawą dziś wygląda jak sceneria z horroru - nawet w dzień. Niszczejący budynek dorobił się też wielu pogłosek o duchach, które mają przemierzać korytarze tej wyjątkowej budowli. Zabytek ten wciąż szuka właściciela, który mógłby przywrócić mu dawny blask. Niestety, bezskutecznie.

Jedno jest pewne - nie da się przejść obojętnie obok tego budynku. Przyciąga wzrok, tworzy wokół siebie aurę tajemniczości, wywołuje uczucie niepokoju, ale i ogromną ciekawość. Jakie tajemnice kryje willa pod Warszawą, której nie sposób się oprzeć?

Zobacz wideo Najbardziej nawiedzony i przerażający adres Warszawy - Wilcza 2/4

Willa pod Warszawą jest wyjątkowa. Wygląda jak mały zamek

Jak podaje portal Warszawa Nasze Miasto, opuszczona willa pod Warszawą, a dokładniej w Józefowie,  swoim wyglądem nawiązuje do XIX wiecznej architektury epoki romantyzmu. Zniszczone, choć wciąż piękne wieżyczki i formy zamkowe potrafią zrobić niebywałe wrażenie. Jak na zamek przystało, położona jest na wzniesieniu, które choć niewielkie, idealnie radzi sobie z rozwianiem wokół budynku aury tajemniczości.

Więcej informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Top trzy najlepsze sanatoria na Śląsku. Uzdrowiskowy Instytut Zdrowia w Ustroniu Najlepsze sanatoria na Śląsku. Biją inne na głowę pod każdym względem

Opuszczona willa w Józefowie niszczeje. Nikt nie chce stać się jej właścicielem

Willa została wpisana do rejestru zabytków. Wystawiono ją również na sprzedaż. Aby stać się jej właścicielem, trzeba zapłacić 3 miliony 400 tys. złotych. Powierzchnia willi to 300 metrów kwadratowych, a działki 10 tysięcy metrów kwadratowych. Na tym terenie znajdują się też domki letniskowe. Ze względu na to, że budynek jest zabytkiem, potencjalnego właściciela obowiązują specjalne zasady remontu i renowacji. Najprawdopodobniej, właśnie ta kwestia sprawia, że chętnych do nabycia posiadłości brakuje.

Archeolodzy cyfrowo rozpakowali mumię liczącą 2300 lat Tajemnica "złotego chłopca". Cyfrowo rozpakowali mumię liczącą 2300 lat

Jak wygląda wnętrze opuszczonej willi w Józefowie?

Choć teren jest ogrodzony, a willę można podziwiać z pewnej odległości, Bizonowi na szlaku i urbexie udało się wejść do środka. Jak twierdzą, jeszcze na początku XXI wieku willa była zamieszkana, ale już pod koniec XX wieku znajdujące się na działce domki letniskowe były zniszczone i nie przyjmowały turystów.

 

Wewnątrz willi grupa znalazła współczesną glazurę, pozostałości kuchni, dobrze zachowaną posadzkę i zdobione schody. Ci, którzy chcą się tam wybrać, powinni zachować szczególną ostrożność, ponieważ przed kilkoma laty jakość podłogi na piętrze pozostawiała wiele do życzenia, co groziło zawaleniem.  

Więcej o: