Zima trwa w najlepsze, ale Polacy nie czekają i rezerwują wakacje. Te kraje będą oblegane

Choć do wakacji jeszcze daleko, Polacy już teraz planują swoje urlopy. Wiele osób postanowiło nie zwlekać i już teraz zarezerwowało wypoczynek w biurze podróży. Niektóre kierunki na tegoroczne wakacje budzą szczególne zainteresowanie Polaków. Gdzie spotkamy najwięcej rodaków podczas wakacji 2023? Podpowiadamy.

Doskonale widać, jak bardzo tęsknimy za wyjazdami. Choć jest dopiero połowa lutego, wiele osób zarezerwowało już wyjazd wakacyjny. Duży wpływ ma nie tylko chęć podróżowania, ale też zapowiadany wzrost cen - zarówno biletów lotniczych, jak i zorganizowanych wyjazdów.

Zobacz wideo Na wakacje samochodem czy też samolotem - co się bardziej opłaca? Pytamy eksperta

Polacy rezerwują wakacje. Te kierunki budzą największe zainteresowanie

Polacy, którzy rezerwowali wakacje na początku roku, najczęściej wybierali niedalekie kierunki. Największe zainteresowanie budziły kraje europejskie. Popularnością zdecydowanie cieszyły się Włochy - podaje eSky.pl. Turyści najchętniej wybierali Rzym, Mediolan, Wenecję, Bari oraz Neapol.

Więcej informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Polacy rezerwowali też wyjazdy do Hiszpanii. W tym przypadku najchętniej wybierane kierunki to Barcelona, Malaga i Alicante.

Top trzy najlepsze sanatoria na Śląsku. Uzdrowiskowy Instytut Zdrowia w Ustroniu Najlepsze sanatoria na Śląsku. Biją inne na głowę pod każdym względem

Wzrosło również zainteresowanie Portugalią. Porto i Lizbona to najchętniej wybierany kierunki na wiosenny wypoczynek, jednak na okres wakacyjny wybierano częściej wybrzeże Algarve.

Wakacje 2023 będą dużo droższe? To możliwe

Jest duże prawdopodobieństwo, że wakacje 2023 będą o wiele droższe. Szalejąca drożyzna sprawia, że już teraz wiele osób decyduje się na rezerwację, by uniknąć wyższych kosztów za wycieczki.

Wakacje 2023 będą o połowę droższe niż w ubiegłym roku? Wiemy, gdzie wyjechać, aby zapłacić mniej Wakacje 2023 będą o połowę droższe niż w ubiegłym roku? Wybierz tańszy kierunek

Prezesa travelplanet.pl Radosław Damasiewicz w rozmowie z portalem podroze.onet.pl przyznał, że za tegoroczne wakacje zapłacimy aż o połowę więcej. Jego zdaniem, aby nie płacić kroci za wakacje, warto wziąć pod uwagę Bułgarię oraz Chorwację i Czarnogórę, gdzie nie odnotowano wielkiego wzrostu cen.

Więcej o: