W tej części samolotu ryzyko śmierci w razie wypadku jest najniższe. Wybierz jedno z tych miejsc

Wiele osób obawia się lotu samolotem ze względu na turbulencje. Nie jesteście pewni, które miejsce w samolocie będzie najbezpieczniejsze? Podpowiadamy, w których częściach maszyny turbulencje są najmniej odczuwalne.

Które miejsca w samolocie są najbezpieczniejsze? Podczas lotów zdarza się, że pasażerowie odczuwają bardzo silny stres ze względu na możliwość wystąpienia turbulencji. Wbrew pozorom jest to normalne zjawisko, którego zwykle nie sposób uniknąć. Jak zminimalizować strach towarzyszący w podróży? Najlepiej wybrać odpowiednie miejsca na pokładzie.

Zobacz wideo Nie ustąpił pierwszeństwa na przejściu dla pieszych. Tuż za nim jechał radiowóz

Czym są turbulencje? To całkiem normalne zjawisko

W czasie turbulencji samolot traci stabilność ruchu - może zacząć drgać i opadać. Zwykle taki stan nie powoduje żadnego zagrożenia. Zjawisko to powstaje ze względu na zakłócenia mas powietrza, np. prądy konwekcyjne. Czasami powodują je uskoki wiatru, zmiany kierunku lub jego prędkości. Najczęściej mamy do czynienia z takim zjawiskiem w okolicach masywów górskich albo na granicy lądu i morza. Turbulencje powstają też w wyniku burz

Ta europejska wyspa ma dość zwyczajnych turystów, Lanzarote Europejska wyspa ma dość turystów. Ale nie z wypchanym portfelem

Które miejsca najlepiej wybierać, aby zmniejszyć odczuwanie turbulencji?

Aby uniknąć odczuwania turbulencji, najlepiej jest rezerwować miejsca nad skrzydłami samolotu - mniej więcej na środku maszyny. Tutaj wszelkie wstrząsy są najmniej odczuwalne. Kolejnym dobrym wyborem będą miejsca w przedniej części samolotu. Tam też wstrząsy są najłagodniejsze. Jeśli jednak chodzi o bezpieczeństwo, w razie katastrofy najbezpieczniejsze miejsca zajmują osoby na miejscach w tylnej części samolotu. Najlepiej zajmować miejsca nie tylko z tyłu, ale na środku rzędów. Tam współczynnik śmiertelności jest najmniejszy. Warto podkreślić, że najbezpieczniej będą mogły czuć się osoby na miejscach blisko tylnego wyjścia awaryjnego.

PKP Intercity podjęło decyzję o zakupie nowych ubrań dla personelu. Na ten cel wyda prawie 9 mln zł PKP wyda miliony na nowe mundury dla konduktorów. "Wzór jest brzydszy i gorszy"

Więcej podobnych artykułów znajdziecie na Gazeta.pl

Więcej o: