Top trzy najlepsze sanatoria na Śląsku. Pakuj walizki, bo biją inne na głowę pod każdym względem

Top trzy najlepsze sanatoria na Śląsku - warto je poznać, jeśli w najbliższym czasie będziemy stać przed wyborem takiej placówki. Jeśli wybierzemy jedno z nich, na pewno możemy liczyć na fachowy personel, liczne zabiegi, a także doskonałe zakwaterowanie i fantastyczny klimat. Które sanatoria w Polsce są najlepiej oceniane? Podpowiadamy.

W naszym kraju aż 45 miejscowości spełnia kryteria uzdrowiska. Znaleźć tam można liczne sanatoria, w których pobyt pomoże podreperować nasze zdrowie. Kuracjuszy przyciągają do tych miejsc występujące na terenach uzdrowisk naturalne surowce lecznicze, takie jak wody mineralne czy borowiny oraz klimat, usługi i liczne atrakcje. Które sanatoria na Śląsku są warte uwagi?

Zobacz wideo Wybierasz się w góry? Bądź ostrożny i sprawdź, jak się przygotować

Top trzy najlepsze sanatoria na Śląsku. To sanatorium wysoko w rankingu

Ranking najlepszych sanatoriów na Śląsku został stworzony przez "Dziennik Zachodni" na podstawie opinii i oce internautów, korzystających z map Google. Za najlepsze sanatorium w województwie śląskim uznawane jest Mazowsze Medi SPA ocenione przez kuracjuszy na 4,4 gwiazdki. Znajduje się w Ustroniu, w samym sercu Beskidu Śląskiego, więc nie można narzekać tu ani na widoki, ani na klimat. Wiele pokoi ma widok na góry, co może spodobać się wielu kuracjuszom. Jest tu również wiele udogodnień, które sprawiają, że pobyt będzie komfortowy i bogaty w różnorodne zabiegi.

Więcej informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Najlepsze sanatorium na Śląsku. Uzdrowiskowy Instytut Zdrowia również na podium

Uzdrowiskowy Instytut Zdrowia to kolejne w rankingu sanatorium, które zyskało uznanie kuracjuszy. Można skorzystać tu z licznych zabiegów: balneoterapii, hydroterapii, kinezyterapii, ale i masaży czy fizykoterapii. Co więcej, to jedna z największych baz zabiegowych w Europie, więc ci, którzy pragną podreperować swoje zdrowie, zdecydowanie powinni się tu wybrać. W tym bogatym w zabiegi kompleksie wykonuje się ich około sześciu tysięcy dziennie.

Ośrodek dla seniorów na Śląsku. To sanatorium oceniane jest wysoko

Sanatorium Uzdrowiskowe Róża w Ustroniu oceniane jest przez kuracjuszy na 4,3 gwiazdki. Ośrodek oferuje rehabilitację ortopedyczną neurologiczną i ogólnousprawniającą z leczeniem uzdrowiskowym, ale i ogrom innych zabiegów pomagających na różnorodne schorzenia i choroby. Kuracjusze znajdują się pod stałą opieką specjalistów, więc zdecydowanie można czuć się tu bezpiecznie.

Więcej o: