Ryanair ogłosił osiem nowych tras z Polski. Polecimy do "wyjątkowych europejskich miast"

Michael O'Leary, szef Ryanaira odwiedził nie tylko Warszawę podczas wizyty w Polsce. Pojechał także do stolicy Małopolski, aby odwiedzić "swoje największe lotnisko". Podczas konferencji ogłosił plany na letni sezon.

Podczas konferencji Michael O’Leary ogłosił uruchomienie ośmiu nowych tras. W sumie irlandzki przewoźnik z Krakowa poleci na 80 trasach. Nic dziwnego, że tanie linie mają ambitne plany. Szef Ryanaira zapowiedział, że w tym roku irlandzki przewoźnik chce obsłużyć na krakowskim lotnisku ponad 4,5 mln pasażerów.

"Mam przyjemność ogłosić nasz największy w historii rozkład lotów do Krakowa na sezon LATO 2023 z ośmioma nowymi destynacjami do Belfastu, Lourdes, Memmingen, Perugii, Poznania, Rodos, Tuluzy i Warny" – powiedział podczas konferencji Michael O’Leary, cytowany w komunikacie.

Ratownicy ruszyli na pomoc Babia Góra. Nie mógł kontynuować wędrówki. Na pomoc ruszyli ratownicy

Zobacz wideo Luksus made in Poland. Te jachty robią furorę na świecie

"Cieszymy się, że bazowy przewoźnik Kraków Airport - Ryanair poinformował dzisiaj o uruchomieniu nowych, wakacyjnych połączeń. To atrakcyjne i oczekiwane przez pasażerów trasy do wyjątkowych europejskich miast" – dodał Radosław Włoszek, prezes zarządu Kraków Airport.

Wszystkie rejsy będą realizowane z lotniska w Krakowie-Balicach. Loty na tych trasach rozpoczną się z końcem marca i pozostaną w stałej siatce połączeń. Branżowy portal fly4free.pl zauważa, że Kraków jest największą bazą Ryanaira w Polsce i jedną z największych baz w Europie.

Leonardo DiCaprio Leonardo DiCaprio nazwał nowo odkryte zwierzę. Jest łagodne, nie gryzie

Ambitne plany na sezon  

Ryanair podsumował także ostatni kwartał 2022 roku. Wynika z niego, że przewoźnik odnotował zysk w wysokości 211 milionów euro. Za bilety pasażerowie musieli średnio zapłacić o 14 procent więcej w porównaniu z tymi sprzed pandemii.

Wspominaliśmy o oczekiwaniach przewoźnika wobec lotniska w Krakowie i o o tym, że chce obsłużyć ponad 4,5 mln pasażerów. Jeśli chodzi o cały kraj Michael O’Leary szacuje, że irlandzkie linie lotnicze obsłużą w Polsce 15 mln pasażerów. Jak podaje fly4free.pl, LOT zakłada, że z polskich linii lotniczych w tym roku skorzysta ok. 8 mln pasażerów.

Źródła: fly4free.pl / Kraków Airport

Więcej o: