Ta europejska wyspa ma dość zwyczajnych turystów. Zależy jej na tych z wypchanych portfelem

Władze hiszpańskiej wyspy Lanzarote przyznają, że mają już dość turystów. Okazuje się jednak, że nie wszystkich. Chcą przyciągać więcej bogatszych osób, które zostawią podczas pobytu wiele pieniędzy. Słowa te wywołały ogromne oburzenie wśród Brytyjczyków, którzy szczególnie upodobali sobie tę wyspę.

Hiszpańska Lanzarote to wyspa w archipelagu Wysp Kanaryjskich. Jest fantastycznym miejscem na wypoczynek przez cały rok. To właśnie tu można cieszyć się słońcem, pięknymi plażami i zapierającym dech w piersiach krajobrazem.

Zobacz wideo Hiszpania dla rodzin i dla młodych. Gdzie się wybrać?

Wyspa Lanzarote wypina się na turystów? Władze szokują

Jak podaje brytyjska gazeta "Daily Mail", władze hiszpańskiej wyspy Lanzarote mają już dość turystów - ale nie wszystkich. Nowa strategia ma na celu ograniczenie liczby turystów zagranicznych, a jednocześnie skupienie się na tych bardziej zamożnych. To oni mają wydawać tu więcej pieniędzy.

Chcemy zwiększyć dochody całej gospodarki wyspy i zagwarantować lepszą przyszłość następnym pokoleniom

- poinformowała María Dolores Corujo, przewodnicząca rady wyspy Lanzarote, cytowana przez "Daily Mail".

Najstraszniejsze nawiedzone miejsca w Polsce, Zofiówka w Otwocku Najstraszniejsze nawiedzone miejsca w Polsce. Roi się tam od duchów

Więcej informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Okazuje się, że władze hiszpańskiej wyspy chcą ograniczyć napływ turystów z Wielkiej Brytanii, którzy chętnie spędzają tu urlopy. Zgodnie z planem mieliby zastąpić ich bogatsi turyści z Francji, Włoch i Holandii. Liderzy branży turystycznej wskazują jednak, że aby przyciągnąć turystów z grubym portfelem, trzeba zainwestować w plaże i infrastrukturę. Hotele znajdujące się na wyspie również potrzebują modernizacji, by spełnić oczekiwania bogatszych turystów.

Fala komentarzy po ogłoszeniu decyzji Hiszpanii. "Naprawdę, nie przejmujcie się"

Chciałbym zobaczyć, jak idzie ich gospodarka, gdyby Brytyjczycy zbojkotowali wyspę

- napisał jeden z internautów.

500 plus nie wystarczy na ferie. Drożyzna odstrasza turystów (zdjęcie ilustracyjne) 500 plus nie wystarczy na ferie. Drożyzna odstrasza turystów

Naprawdę, nie przejmujcie się, zawsze możemy znaleźć inne miejsca, które chcą nas i naszych pieniędzy
To wysypisko, nie wiem, dlaczego ludzie tam jeżdżą
Faktem jest, że Brytyjczycy zachowują się bardzo źle na wakacjach za granicą

- czytamy.

Więcej o: