Polacy często o tym zapominają, planując podróż na Malediwy. Ten błąd może nas sporo kosztować

Białe, piaszczyste plaże, ciepłe promienie słońca, lazurowa woda i wspaniałe rafy kolorowe - takie właśnie są Malediwy, czyli wymarzone miejsce dla osób potrzebujących wypoczynku z prawdziwego zdarzenia. Jeżeli kiedykolwiek marzyły wam się rajskie wakacje, ten wyspiarski kraj będzie strzałem w dziesiątkę. Jednak przed wyjazdem warto zwrócić uwagę na jeden szczegół.

Martyna Skura to podróżniczka, która dwa lata spędziła na Malediwach, pracując w branży turystycznej. Kobieta prowadzi bloga, a także działa w mediach społecznościowych, na których chętnie dzieli się przydatnymi radami. Na jednym z ostatnich nagrań, które trafiło do ponad 232 tys. użytkowników, można usłyszeć wskazówkę dla osób wybierających się do tego wyspiarskiego kraju położonego na Oceanie Indyjskim.

Zobacz wideo Atrakcja i tortury. Słonie cierpią dla turystów

Wakacje na Malediwach. Warto pamiętać o tym szczególe

W zeszłym roku Malediwy stały się o wiele bardziej osiągalne, a marzenie wielu osób łatwiejsze do spełnienia. Wszystko to za sprawą uruchomienia połączeń Wizz Aira do stolicy - Male, gdzie turyści mogą latać z przesiadką w Abu Zabi. Jednak kiedy w końcu udało nam się odłożyć odpowiednią sumę pieniędzy i kupiliśmy bilety (które można często znaleźć w atrakcyjnych cenach), to warto zachować czujność podczas rezerwacji miejsca noclegowego. W przeciwnym razie mogą nas czekać spore wydatki. 

Jak wyjaśniła Martyna, Polacy często popełniają jeden błąd - nie sprawdzają lokalizacji hotelu. 

Malediwy to prawie 1200 wysp w 26 atolach, 202 wyspy zamieszkałe i ok. 130 resortów. Większość turystów ląduje w Male, stolicy, i stamtąd przedostaje się na wyspę, do hotelu lub guest house’u albo łodzią, albo samolotem

- mówiła na nagraniu. 

Lokalizacja jest kluczowa

Martyna Skura wytłumaczyła, że niektóre obiekty noclegowe kuszą atrakcyjnymi ofertami, jednak później okazuje się, że czeka nas znacznie większy wydatek. Miejsca te są oddalone od stolicy wyspy, a ceny za transport bywają naprawdę wysokie. Koszt przejazdu hydroplanem czy samolotem rejsowym może wynieść nas od 500 do 700 dolarów... czyli tyle, co bilet na Malediwy.

Zanim zarezerwujecie hotel, sprawdźcie na jego stronie, jak się tam dostać, czy łodzią z Male, czy hydroplanem, samolotem rejsowym i jaki to jest koszt

- poradziła podróżniczka.

Więcej informacji na temat aktualnych wydarzeń znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Więcej o: