Tych miejsc lepiej nie rezerwować, gdy lecisz z Ryanairem. Może cię spotkać niemiła niespodzianka

Agnieszka działa w mediach społecznościowych pod pseudonimem "mamawszkocji". Na Instagramie zgromadziła ponad 10 tys. obserwujących, z którymi dzieli się kulisami swojej pracy na lotnisku w Edynburgu, a także przydatnymi poradami. W jednym z ostatnich postów zdradziła, których miejsc lepiej nie rezerwować, kiedy podróżujemy z Ryanairem.

Pasażerowie często mają swoje ulubione, a także znienawidzone miejsca w samolocie. Zwykle najchętniej siadamy przy oknie lub przejściu, a jak ognia unikamy siedzenia na skrzydle. W dużych samolotach poleca się wybierać okolice skrzydeł - to właśnie tam najmniej odczuwalne są turbulencje, z kolei najmocniej trzęsie z tyłu kadłuba. Jak się okazuje, ostatnich rzędów lepiej nie rezerwować także z innego powodu. 

Zobacz wideo Stewardesa Justyna Kłęk opowiada o tajnikach swojego zawodu

Tych miejsc lepiej nie rezerwować w samolocie

Jak wyjaśnia Agnieszka, większość floty Ryanaira składa się z dwóch typów samolotów - Boeinga B737-800 ze 189 miejscami oraz Boeinga B737 Max 200, który ma 197 siedzeń. Tych większych jest zdecydowanie mniej w kolekcji irlandzkiego przewoźnika, więc gdy pojawia się konieczność zamiany maszyny, czasami podstawia się ten mniejszy. 

Stewardesa podzieliła się z obserwatorami przydatnymi poradami.Zwiększ bezpieczeństwo w hotelu. Stewardesa radzi: "wrzuć butelkę pod łóżko"

Agnieszka zaznacza, że problem może pojawić się, kiedy na pokładzie jest zarezerwowanych więcej niż 189 miejsc - czyli tyle ile ma mniejszy samolot. Których siedzeń lepiej więc nie wybierać? 

Niestety, ale mniejszy samolot nie posiada rzędu 34 i 35. Jeśli liczba pasażerów przewyższa liczbę miejsc siedzących, zazwyczaj decyduje kolejność odprawy online (sequence number na karcie pokładowej). Czyli osoby odprawione na lotnisku, a nie online mają najmniejsze szanse na lot w tej sytuacji

- czytamy na Instagramie. 

Stewardesa ujawniła, dlaczego lepiej nie używać papieru toaletowego w samolocie.Dlaczego lepiej nie używać papieru w samolocie? Powód jest obrzydliwy

Zamiana samolotów Ryanaira

Oczywiście czasami może zdarzyć się także odwrotna sytuacja - z różnych powodów Ryanair może zamienić nasz samolot na większy. Wówczas oczywiście wszyscy pasażerowie polecą, jednak może okazać się, że usiądziemy w zupełnie innych miejscach. 

Osoby, które zarezerwowały miejsca przy oknie 1A, 27F, 28A i 28F, zostaną ulokowane w innych miejscach, ponieważ B737 Max 200 nie posiada tam siedzeń

- zakończyła Agnieszka. 

 

Więcej informacji na temat aktualnych wydarzeń znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Więcej o: