Tych miejsc lepiej nie rezerwować, gdy lecisz z Ryanairem. Może cię spotkać niemiła niespodzianka

Agnieszka działa w mediach społecznościowych pod pseudonimem "mamawszkocji". Na Instagramie zgromadziła ponad 10 tys. obserwujących, z którymi dzieli się kulisami swojej pracy na lotnisku w Edynburgu, a także przydatnymi poradami. W jednym z ostatnich postów zdradziła, których miejsc lepiej nie rezerwować, kiedy podróżujemy z Ryanairem.

Pasażerowie często mają swoje ulubione, a także znienawidzone miejsca w samolocie. Zwykle najchętniej siadamy przy oknie lub przejściu, a jak ognia unikamy siedzenia na skrzydle. W dużych samolotach poleca się wybierać okolice skrzydeł - to właśnie tam najmniej odczuwalne są turbulencje, z kolei najmocniej trzęsie z tyłu kadłuba. Jak się okazuje, ostatnich rzędów lepiej nie rezerwować także z innego powodu. 

Zobacz wideo Stewardesa Justyna Kłęk opowiada o tajnikach swojego zawodu

Tych miejsc lepiej nie rezerwować w samolocie

Jak wyjaśnia Agnieszka, większość floty Ryanaira składa się z dwóch typów samolotów - Boeinga B737-800 ze 189 miejscami oraz Boeinga B737 Max 200, który ma 197 siedzeń. Tych większych jest zdecydowanie mniej w kolekcji irlandzkiego przewoźnika, więc gdy pojawia się konieczność zamiany maszyny, czasami podstawia się ten mniejszy. 

Agnieszka zaznacza, że problem może pojawić się, kiedy na pokładzie jest zarezerwowanych więcej niż 189 miejsc - czyli tyle ile ma mniejszy samolot. Których siedzeń lepiej więc nie wybierać? 

Niestety, ale mniejszy samolot nie posiada rzędu 34 i 35. Jeśli liczba pasażerów przewyższa liczbę miejsc siedzących, zazwyczaj decyduje kolejność odprawy online (sequence number na karcie pokładowej). Czyli osoby odprawione na lotnisku, a nie online mają najmniejsze szanse na lot w tej sytuacji

- czytamy na Instagramie. 

Zamiana samolotów Ryanaira

Oczywiście czasami może zdarzyć się także odwrotna sytuacja - z różnych powodów Ryanair może zamienić nasz samolot na większy. Wówczas oczywiście wszyscy pasażerowie polecą, jednak może okazać się, że usiądziemy w zupełnie innych miejscach. 

Osoby, które zarezerwowały miejsca przy oknie 1A, 27F, 28A i 28F, zostaną ulokowane w innych miejscach, ponieważ B737 Max 200 nie posiada tam siedzeń

- zakończyła Agnieszka. 

 

Więcej informacji na temat aktualnych wydarzeń znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Więcej o: